Semizoğlu’ndan destek açıklaması: “Başkanımızın yanındayız!”

1 ay önce eklendi 14 defa görüntülendi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB), bir haber sitesinde ‘Başkan Hisarcıklıoğlu’nun ortak olduğu şirketten hizmet alındığı’ yönündeki iddiaları yalanladı. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu da yayınladığı bir açıklamayla, Hisarcıklıoğlu’na destek vererek “Başkanımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), bir internet sitesinde yer alan “Başkan Hisarcıklıoğlu’nun ortak olduğu şirketten hizmet alındığı” şeklindeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Açıklamada, hizmet alınan Tür-Sum şirketinde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun hiçbir ortaklığının söz konusu olmadığı belirtilerek şöyle dendi: “TOBB, büyük hassasiyet gösterdiği bu kuralları en başından itibaren kararlılıkla uygulamıştır ve uygulamayı da sürdürecektir. Haberde ismi geçen Tür-Sum şirketi, TOBB’un il ve ilçelerdeki okul yapımı gibi bazı faaliyetlerinde teknik müşavirlik hizmeti vermiştir. Bu hizmet, söz konusu faaliyetlerin inşaat ve alım işlerinden bağımsız olarak denetimine yöneliktir. Kamu ve özel sektörde herkes gayet iyi bilir ki asıl büyük önem taşıyan inşaat ihalesinin düzgün ve şartnameye uygun yürütülmesidir. Bu noktada kilit bir rolü olan teknik müşavir seçiminde, geçmiş performansının ve yetkinliğinin bilinmesi çok büyük önem taşımaktadır. Kamu ve özel sektöre hizmet veren ve 44 yıldır faaliyet gösteren Tür-Sum, yurt içi ve dışı iş deneyimleri, yetkin kadrosu dolayısıyla tercih edilmiştir. Ahmet Akpınar’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Tür-Sum şirketiyle TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nun herhangi bir ortaklığı veya bağı bulunmamaktadır.”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu da yayınladığı bir açıklamayla, Hisarcıklıoğlu’na destek vererek “365 Oda ve Borsanın güveni ile seçilen ve bu güveni her geçen gün artırarak koruyan Birlik Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanındayız” dedi.

Haberi Kaynak Sitede Oku