İYİ Parti’den Ölçek’e tepki: “Turan, Ölçek’e geçmişini anlatmalı”

7 ay önce eklendi 49 defa görüntülendi

Çanakkale İYİ Parti Merkez İlçe Teşkilat Başkanı İlhan Atıcı, İYİ Parti GİK Üyesi Rıdvan Uz’a iftira atan AKP Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek’e sert yanıt verdi.

Atıcı, şunları söyledi:

AKP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek’in, İYİ Parti Genel Genel İdare Kurulu Üyemiz ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcımız Rıdvan Uz’a yönelik açıklamalarını üzülerek takip etmekteyiz.

19 yıllık haramzade gemisinin artık su aldığını, Ölçek’in panik havasındaki açıklamasından anlayabiliyoruz. Sayın Uz’a iftira niteliğinde terimler ve söylemlerde bulunan Ölçek’e Yeni Akit’in, 30 Kasım 2013 tarihli “Gülen’i AK Parti kurtardı” manşetini hatırlatmak isteriz.

Söz konusu manşette, FETÖ elebaşısı Gülen’i AKP’nin kurtardığını ifade eden AKP’li Bülent Turan, “AK Parti iktidarı 2006’da Terörle Mücadele Kanunu’nda yaptığı değişiklikle ‘terör örgütü’ tanımına ‘cebir ve şiddet’ şartı getirdi. Fethullah Hoca’nın 10 hapis talebiyle yargılandığı davadan beraat etmesi de o değişiklik sayesinde oldu” demişti.

Yıldıray Ölçek’in savunduğu kişiler hakkında açıklamada yapmadan önce geçmişlerini detaylı araştırmasını tavsiye ediyoruz. AKP’li Bülent Turan’a ise teşkilatlarına geçmiş yıllarda yaptığı açıklamalarını şeffaf bir şekilde anlatmasını bekliyoruz.

Terörist başının kardeşini devletin kanalına çıkartanlar, ne istediniz de vermedik diyerek itirafta bulunanlar, Megri Megri diyerek terörist aklayanlar haddini aşan açıklamalar yapmamalıdır. Türk milleti biliyor ki iftiralar ve kirli tezgahlar bozulacak, Türkiye İYİ’sine, İYİ’lerde Türkiyesine koşmaya devam edecektir.

The post İYİ Parti’den Ölçek’e tepki: “Turan, Ölçek’e geçmişini anlatmalı” appeared first on Korkusuz17.

Haberi Kaynak Sitede Oku