ÇOMÜ’lü Girişimciler NTV “Ortak” Programında

1 ay önce eklendi 6 defa görüntülendi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi girişimcileri, pek çok başvuruyu eleyerek “Doğal dezenfektan solüsyon” ve “Yara Onarıcı Biyobant” projeleri ile NTV “Ortak” programına katıldı.


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde girişimciliğin gelişmesi üzerine çalışmalar başlatan Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM) tarafından desteklenen ve buluşçuları Dr. Öğr. Üyesi Dilvin İpek ve Doç. Dr. Nükhet Nilüfer Zorba olan “Doğal Dezenfektan Solüsyon” projesi ile buluşçuları İlke Karkaş ile Fatma Selin Baskın olan “Yara Onarıcı Biyobant” projesi birçok başvuruyu eleyerek NTV’nin Ortak Programında tanıtıldı.
Konuyla ilgili ÇOMÜ’den yapılan açıklamada, “ÇOMÜ buluşçuları, NTV kanalında yayınlanan teknolojik ve yenilik içeren fikirlerin yatırımcılarla bir araya gelmesini amaçlayan “Ortak” isimli programda; fon yöneticileri Barış Özistek, Rina Onur Şirinoğlu, Altan Küçükçınar ve Atıl Erken’e iş fikirlerini tanıttılar. Buluşçularımızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz” dendi.

Haberi Kaynak Sitede Oku