YOLSUZLUKLA ANILAN ŞAHSIN BELEDİYE’YE ALINMASINA CHP’DEN TEPKİ.!

1 yıl önce eklendi 42 defa görüntülendi

Hatırlanacağı üzere 2019 eylül ayında Çan Belediyesi’nin 23 Eylül Kurtuluş etkinliklerine yolsuzluk bulaştığı iddiaları gündeme oturmuş ve bu iddialar gerek Çan halkının, gerekse CHP ilçe örgütünün Belediye Başkanı Bülent ÖZ ve söz konusu yolsuzluğa bulaştıkları iddia edilen şahıslara karşı tepkilerin şiddetli bir şekilde artmasına vesile olduğu görülmüştü.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen Ocak ayı Çan Belediye Meclis Toplantısında ise Belediye bünyesine (BÜLENT ÖZ’ÜN TASARRUFU İLE) sözleşmeli Devlet Memuru olarak alınacak 3 (üç) kişiden birinin, YOLSUZLUK OLAYINDA adı geçen CHP Çan Eski İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tarık Özkan olması nedeni ile CHP Belediye Meclis Üyelerinden bu duruma karşı tepkiler gecikmedi.

Konu ile ilgili CHP Grubu tarafından verilen yazılı önergenin; Belediye Başkanı Bülent Öz tarafından gündeme alınmaması ve yine CHP Grup Sözcüsü Sevcel Arslan’ın söz istemesine rağmen Başkan ÖZ tarafından söz hakkı verilmemesi ortamı iyice germişti.

Bu durum karşısında söz hakları elinden alınan CHP’li Belediye Meclis Üyeleri CANLI YAYINDA Başkan Bülent ÖZ’e karşı tepkilerini dile getirip, akabinde ise Belediye Meclis Salonunu terk etmeleri kent gündeminde bomba etkisi yarattı.

CHP İlçe Başkanı ve aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi olan Harun Arslan ise haklı olduklarının altını çizerek ,Belediye’ye personel alınmasının asla karşısında olmadıklarını, hatta desteklediklerini, ancak sözleşmeli memur olarak alınması planlan 1(bir) ismin şaibeler ile anılan, Çan CHP eski İlçe Gençli Kolları Başkanı Tarık Özkan olmasından dolayı rahatsızlık duyduklarını açıkça ifade etti.

Bazı CHP’liler yaşanan olaya tepki gösterir iken , büyük bir çoğunluğunun ise CHP Belediye Meclis Grubu ve İlçe Başkanının tepkilerinde sonuna kadar haklı olduklarını savundukları dikkatlerden kaçmadı.

DİP NOT/ARŞİVLERDEN BİR BUKET ; Hatırlanacağı üzere CHP Belediye Başkan Adaylığı döneminde Muharrem Erkek grubunun Bülent Öz’ün karşısında yer almasına rağmen onu başkanlığa taşıyan dönemin ilçe başkanı Ümran Aydın’ın ; Bülent Öz ve Muharrem Erkek İTTİFAKI ile görevden alınması CHP kanadında büyük bir şaşkınlıkla karşılanmış ve ipleri iyice kopma noktasına getirmişti.

Ümran Aydın ve ekibinin desteği ile 2019 yerel seçimlerinde Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Bülent Öz’ün, Ümran Aydın’ın ayağını kaydırmasından sonra, ilçe kongresinde de Harun Arslan’ı açıkça desteklemediğini ifade ederek taraf olması parti örgütünde ki çatlağı ise iyice büyütmüştü.

Tüm bu yaşanan gerginliğe ve engellemelere rağmen gerçekleşen CHP Çan İlçe kongresinde 95 oya 68 oy ile Bülent Öz’ün adayı kaybederek, Muharrem Erkek ve İsmet Güneşhan’ın olaylı bir şekilde ÖZ İTTİFAKI İLE görevden aldırttığı Ümran Aydın ve ekibinin parti tabanı ile birlikte desteklediği Harun Arslan ilçe başkanlığı görevine seçilmişti.

Görülen o ki yol arkadaşlarına çelme takarak- yol almayı tercih eden Belediye Başkanı Bülent Öz’ün ; CHP Örgütünün desteği ile seçilen ilçe başkanı Harun Arslan ve Çan Halkının halkın oyları ile seçilen CHP’li Belediye Meclis Üyeleri ile yaşadığı bu gerginlikler ,uzlaşı sağlanıncaya dek kent gündemindeki yerini korumaya devam edecek… ( İzleyip göreceğiz. Yazımız DEVAM EDECEK…)

Haberi Kaynak Sitede Oku