“Yenilenmeyen kamu kurumu kalmadı”

1 yıl önce eklendi 86 defa görüntülendi

Eceabat’ta yapımına başlanan Hükümet Konağı’nın çalışmaları tamamlandı. Konuyla ilgili AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan bilgilendirmede bulundu. Turan, “Yenilenmeyen kamu kurumu kalmadı” ifadelerinde bulundu.

Eceabat’ta yapımına başlanan Hükümet Konağı’nın çalışmaları tamamlandı. Tamamlanan proje hakkında AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan bilgi verdi. Çanakkale’de neredeyse yenilenmeyen okul, hastane ve kamu kurumu kalmadığını belirten Turan, “Hemşehrilerimizin daha sağlıklı, modern imkanlarla hizmet alması için gayret gösteriyoruz” dedi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Turan, “Geçtiğimiz yıllarda Çanakkale’mizde reform niteliğinde adımlar attık. Tüm İlçelerimizde hastanelerimizi, okullarımızı, kamu binalarımızı yeniledik. Neredeyse yenilenmeyen bir yer kalmadı. Geçen yıl çalışmalarına başlanan Eceabat Hükümet Konağı’mızın bütün işleri daha önce belirttiğimiz tarihte tamamlandı ve artık hizmet verebilir seviyesine geldi.

9 Milyon TL’ye maliyeti bulunan projenin 5 bin metrekareye yakın inşaat alanı bulunuyor. Yeni Eceabat Hükümet Konağı ile beraber hemşehrilerimiz daha hızlı ve modern imkanlarla hizmet alacak. Eski, atıl, dökülen kamu kurumlarından kurtularak artık hemşehrilerimize yakışan yeni, sağlıklı ve hızlı hizmet verebilir binalara kavuşuyoruz. Milletvekilimiz Jülide Hanım ile beraber bu zamana kadar çözülemeyen, eksik kalan tüm konuları takibimize alarak Çanakkale’miz için çalışmaya devam edeceğiz. Yeni hükümet konağımızın ilçemize ve şehrimize hayırlı olmasını dileriz” dedi.

Haber MerkeziHaberi Kaynak Sitede Oku