Yeni belediye binasında çalışmalar hızlandı

1 yıl önce eklendi 80 defa görüntülendi

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Belediyesi yatırımlarını yerinde incelemek amacı ile düzenlediği teknik inceleme gezileri kapsamında Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi binasını ziyaret etti.

Başkan Gökhan, Belediye Başkan Yardımcıları ve teknik ekip eşliğinde Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. Tüm hızı ile devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Gökhan, bina içinde gerçekleştirilen imalatlar hakkında da teknik ekip ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Belediye tarafından yapılan bilgilendirmede, “Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası şantiye sahasında mekanik, elektrik ve mimari iş kalemleri ile alakalı çalışmalar devam etmektedir. Mimari iş kalemleri ile alakalı olarak, kapalı alanlar ve ıslak hacimlerde şap imalatları ile çatı ve teraslarda izolasyon öncesi eğim betonları ve gaz beton duvar imalatları büyük oranda tamamlanmıştır. Önümüzde ki süreçte çatı ve terasların su izolasyonu imalatlarına başlanacaktır. Öte yandan mekanik hacimlerde tavan ve duvar taş yünü mantolama imalatları da devam edilmektedir. Dış cephe, alüminyum cephe imalatlarına zemin kattan başlanılmıştır. Modüler ofis bölme sistemlerinden tavan konstrüksiyon işleri zemin katta tamamlanmış olup, birinci katta imalatı devam etmektedir. Islak hacim sıvaları tamamlanmıştır. Bu mahallerde duvar ve zemin seramik işlerine önümüzdeki süreçte başlanılacaktır. Bina içerisinde bulunan salonlardan birinci bodrum katında ki çok amaçlı salonun yükseltilmiş döşeme konstrüksiyon işleri devam etmektedir.

Elektrik imalatları ise; aydınlatma, priz kablolamaları, kablo kanal imalatları, data ve telefon hatları, yangın kablolamaları, kamera, exit çıkış kablolamaları büyük oranda tamamlanmıştır. Yapılan imalatlara ait test süreçlerine de başlanılmış olup, imalatlar belirli bir program dahilinde devam etmektedir. Ayrıca yangın, kamera, kartlı geçiş, anons sistemi, aydınlatma otomasyonu gibi iş kalemlerine ait bir kısım malzeme şantiye sahasına gelmiştir.

Mekanik işlerde ana kalemlerden klima santralleri, havalandırma sistemi, aspiratör, sifonik yağmur iniş sistemi ve chilled beam iç ünitesinin temin süreci şantiye sahasına gelmiş olup montaj ve imalat aşaması devam etmektedir. Kojenerasyon ünitesi, chiller soğutma grubu, soğutma kulesi, pompa grubu temin aşamasında olup alt yapı çalışmaları devam etmektedir. Sıhhi tesisat kalorifer tesisatı ve havalandırma tesisatının borulama ve montaj işlemleri devam etmektedir” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi

Yeni belediye binasında çalışmalar hızlandı yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku