Yardımlar İzmir’de teslim edildi

1 yıl önce eklendi 67 defa görüntülendi

Çanakkale Belediyesi tarafından, İzmir’deki yıkıcı depremden sonra, konutları hasar gören vatandaşlar için ihtiyaçlardan oluşan yardımlar hazırlanmıştı. Yardım malzemeleri, geçtiğimiz gün Belediye önünden İzmir’e gönderilmişti. O malzemeler sağ salim İzmir’e teslim edildi.

İzmir’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem yıkıcı etkiye neden olmuş ve depremde konutları hasar gören depremzedeler için zor günler başlamıştı. Türkiye’nin dört bir yanından depremzedeler için yardımlar ve erzaklar hazırlandı ve İzmir’e doğru yola çıkmıştı. Bebek bezleri, su, yastık, ayakkabı, ısınmak için battaniye ve yorgan hayati önem taşıyor.

Çanakkale Belediyesi de, kolları sıvadı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen ihtiyaç malzemeleri doğrultusunda, hazırlıklarını yaptı. Gerekli tüm ihtiyaç malzemeleri toparlandı ve kamyona yüklendi. Kamyon, geçtiğimiz gün Çanakkale Belediyesi önünden, İzmir’e uğurlandı.

İçerisinde yardım malzemeleri ile Çanakkale’den uğurlanan kamyon, sağ salim İzmir’e ulaştı. İhtiyaç malzemeleri İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerine teslim edildi.

Tunahan Ünsal

Yardımlar İzmir’de teslim edildi yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku