Vedik Astrolojide Daşa’lar

1 yıl önce eklendi 63 defa görüntülendi

Hayat programımız, belirlidir. Hayatın kendi içinde bir disiplini vardır. Her şey için doğru bir zaman vardır. Zaten önemli olan doğru zamanda doğru girişimleri yapmak. Vedik astroloji, bu gezegensel süreçleri ince matematiksel hesaplara dayalı dasa sistemiyle mükemmel şekilde belirler.
Yıldız(doğum) haritası, hayatın yol haritasıdır. RUHUN YOLCULUĞUDUR. Hayat yolunda ne zaman nelerle karşılaşacağız, geçmiş, gelecek yıldız haritasında gizemli bir şekilde sembolik dille anlatılmaktadır. Her bir gezegen, usulca sırasını bekler. Gizli potansiyellerdir gezegen enerjileri. Sırası gelip de süreç başladığında tetiklenir. Şanslı bir haritada fırsatlar altın tepside sunulur. Zayıfsa, hayat zorlu bir yol olmaya adaydır.
Hayatı yöneten gezegen değiştiğinde, her şey birden değişir. Yücelmiş bir gezegenimizin hayat devresindeysek, ki bu gezegen yüksek frekansa sahip demektir ve dolayısıyla bizi yüceltir hayatımıza şans, bolluk bereket, mutluluk getirir. Biz de zihinsel olarak o gezegenimizin frekansına geçeriz. Düşünce yapısı hayata bakış açısında, olayları algılamada farklılıklar yaratır. Gezegen haritada neler vaadediyorsa, dönemi geldiğinde bunlar hayatımıza yansır.
Gezegenler vadettiklerini ancak hayat devresi başladığı zaman verir. Öngörümler sayesinde gelebilecek olan bir tehlikeye karşı önlem alarak karmayı en az zararla atlatabilmek amacımızdır. Bu derin bilgiler vedik astrolojinin bize kazandırdığı gizli hazinedir.
Satürn devresi yaklaşıyorsa, bunun çok ciddi bir süreç olarak gelmekte olduğunu bileceğiz. Eğlenceli keyifli daha rahat bir süreç olan 16 yıllık Jüpiter devresinin ardından gelecek olan saturn devresi, bilmeyenler için şok etkisi yaratabilir. Hayatta bir düşüş ve daralma başlar. Engeller, gecikmeler, kısıtlamalar, gözden düşmeler, şanssızlıklar peşimizi bırakmaz. Çok çalışırız. Ağır sorumluluklar belimizi büker. Yalnız hissederiz. Kayıplarla ilgili bir gezegen devresinde bir düşüş başlar.
DASALARIN yani, gezegen devrelerinin tespiti ve buna uygun şekilde hayatı planlamak, zor dönemlerde stres yönetimi, akıntıya kürek çekmemek, akışa teslimiyet her şeyi kolaylaştırır. Direndiğimiz yerde karmik bir düğüm vardır.
Dasa değiştiğinde hayatımız bambaşka bir boyuta atlar. Zihinsel olarak bu gezegenin titreşimine uyum sağlarız. Hayatımızda o frekanstan yayın başlar. Düşüşteki bir gezegense bu ve üstelik zararlı gezegenlerden görünüm alıyorsa, düşük ruhsal seviyeden insanlar hayatımıza girmeye başlar ve bizi aşağıya çekerler. Hayat standartlarında düşüş başlar. Zorluklar, içsel stres yaratır. Extrem durumlarda bedensel rahatsızlıklar ortaya çıkar.
Özetle JYOTİSH’te yani VEDİK ASTROLOJİ’de geçmiş, gelecek ürkütücü şekilde belirlenmiş durumdadır ve dasha(daşa) sistemiyle öngörülebilmektedir.

AYFER ÖZDEMİR
Uluslararası Nlp ve Profesyonel Yaşam Koçu
Bilinçaltı ve Kişisel Gelişim Uzmanı
Vedik Astroloji Danışmanı

Haberi Kaynak Sitede Oku