Vatandaş, Esnaf ve Çalışanlar Mutlu.. Restaurantlar Tepkili..

1 yıl önce eklendi 83 defa görüntülendi

14 Nisan 2021 tarihli Çanakkale İl Hıfzısıhha Kurulunda Çanakkale'de Kordon, Sahil bantları, deniz kenarları, park ve bahçeler il merkezi ve Kepez'de vatandaşların kullanımına 15 Nisan 2021 tarihi itibariyle kapatılmıştı. Yasağın anlamsız olduğu, kademeli normalleşme süreçlerinde vatandaşların cadde ve sokaklarda yoğunluk nedeniyle salgından daha fazla etkilenebileceği gibi birçok eleştiri Valiliğe iletiliyor, ancak yasaklar kaldırılmıyordu.

 

Alınan karar doğrultusunda Polis bariyerleri ile kapatılan Çanakkal il merkezi, Kepez ile Dardanos'ta sahil kenarları ve kordon vatandaşın kullanımına kapatılmış, kararın 1 Haziran 2021 günü sabah 05.00'a kadar uygulanacağı belirtilmişti.

45 GÜNLÜK YASAĞIN BİTİMİ NORMALLEŞMEYE DENK GELDİ

45 gün boyunca halkın kullanımına kapatılan alanlar, Bilim Kurulu sonrası alınan yeni Kademeli Normalleşme ile birlikte daha büyük anlam kazandı. Yasaklar bu sabah saat 05.00 itibariyle biterken başta kordonda bulunan esnaf ve çalışanları olmak üzere birçok işletme kepenk açtı. Yasakların sona ermesiyle vatandaşlarda özledikleri Kordon'da gezi turlarına yeniden başladı.

YENİ KORDONDA YASAK DÜN GECE BİTTİ!

Yasakların bugün sabah saat 05.00'da biteceği duyurulmasına rağmen dün Yeni Kordonda polis bariyerlerinin akşam üzeri kaldırılması sonrasında vatandaşlar yeni kordonda gezme imkanına sahip oldular.

 

ESNAF GÜNLER SONRA KEPENK AÇTI

Vaka sayıların artması ile birçok ürüne getirilen yasaklarla çoğu günler sıftah bile yapamayan Çanakkale'deki lokanta ve kafeteryalar, Ramazan Ayının gelmesi ardından Tam Kapanma kararlarının uygulamaya konulması ile yeniden kapanmak zorunda kalmışlardı.

RESTAURANTLAR İSYAN EDİYOR!

Çalışma saatlerinin 22.00'a çekilmesi kafeterya esnafını biraz olsun mutlu ederken; genellikle akşam saat 21.30 sonrası iş yapan restaurant gibi mekanların saat 22.00'da uygulanacak yasaklar nedeniyle kapanmak zorunda kalmalarına tepkili olduğu gözlemlendi.

 

Haberi Kaynak Sitede Oku