Vatandaş Çekip İsyan Etti: Haram Zıkkım Olsun”

1 yıl önce eklendi 73 defa görüntülendi

İş makinelerinin ve belediye personelinin çalışmaları videoda net bir şekilde görülürken; videoyu çeken vatandaş da; "Biga Belediyesi'nin kepçesi, dozeri, encümen üyelerinin eviyle uğraşıyor. Bu kepçelerin, bu dozerlerin mazotları bizim cebimizden çıkıyor. İşçilerin maaşları bizim cebimizden çıkıyor. Encümen üyelerinin evleriyle uğraşılıyor. Hizmete bak. Kimlere hizmet ediyor bak. Belediyenin ne işi var encümen üyesinin evinin etrafında. Bize hizmet edecek şey, ona gidiyor. Biz de amele gibi parasını ödüyoruz. Haram zıkkım olsun" ifadeleriyle isyan etti.

 

“MESAİ SAATLERİ İÇİNDE ÇALIŞTIKLARINI DOĞRULADIK”

CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk bir vatandaşın kamerasına yansıyan görüntüleri doğrularken; "Biga Belediyesi meclis üyesi Suzi Özden'in Kalafat yolunda ikamet ettiğini biliyorduk. Videodaki villanın o villa olduğunu doğruladık. O villanın çevresinde Biga Belediyesi'ne bağlı kamyon ve kepçenin mesai saatleri içinde, belediye personeli idaresinde çalışma yaptığını gözlemledik. Videoda duyarlı bir vatandaşımızın serzenişi de duyuluyor. Biz Biga'da Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanlığı olarak bu görüntüleri doğru bulmuyoruz. Siyasi etiğe de sığmıyor, ahlaki olarak da doğru değil" ifadelerini kullandı.

 

“ÖZEL İŞLERİNİ BELEDİYE İMKÂNLARIYLA ÇÖZÜYORLARMIŞ”

CHP İlçe Başkanı Osman Öztürk; "Biz Biga Belediyesi'nin çalışmadığını söylüyorduk ama bu noktada yanılmışız. Maaşa bağladıkları meclis üyeleri yetmiyormuş gibi, onların özel işlerini de belediye imkânlarıyla çözüyorlarmış. AKP'li Bülent Erdoğan idaresindeki Biga Belediye yönetimini kınıyoruz. Biga Belediyesi'nin imkânlarını vatandaş lehine kullansınlar. Kalan sürelerinde bari Bigalı hemşerilerimize hizmet etsinler" ifadelerini kullandı.

Haberi Kaynak Sitede Oku