Valilik ve ÇOMÜ arasında işbirliği protokolü

1 yıl önce eklendi 29 defa görüntülendi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ve Çanakkale Valiliği arasında “Afet Farkındalık Eğitimi” işbirliği protokolü imzalandı.
ÇOMÜ ile Çanakkale Valiliği arasında ‘Afet Farkındalık Eğitimi’ işbirliği protokolü imzalandı. Çanakkale Valiliği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen protokol törenine Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, ÇOMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bünyamin Bacak, Prof. Dr. Süha Özden, ÇOMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu ve AFAD Müdürü İbrahim Tarı katıldı.
“2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı” kapsamında 81 ilde yürütülecek afet farkındalık faaliyetleri, afet ve acil durum ile sivil savunma faaliyetleriyle ilgili olarak, Çanakkale’de Vali İlhami Aktaş ve ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat tarafından imzalanan işbirliği protokolü kapsamında; Çanakkale Valiliği tarafından kamuoyuna yönelik eğitici, aydınlatıcı ve bilgilendirici faaliyetler koordine etmek, afet farkındalığı, sivil savunma ve seferberlik hizmetleri gibi çeşitli eğitim faaliyetleri düzenlemek, bu kapsamında kullanılacak her türlü yazılı, görsel, işitsel materyalin tasarım ve içeriğini hazırlamak ve dijital ortamda Üniversite ile paylaşmak, afet risk azaltma konusunda farkındalık oluşturma amaçlı toplantılar düzenlemek, ÇOMÜ tarafından bağlı birimler aracılığıyla Valiliğin afet farkındalığı kapsamında kamuoyuna yönelik yürüttüğü faaliyetlerin yaygınlaştırılması konusunda destek sağlamak, Valilik tarafından hazırlanan basılı/dijital, görsel, işitsel materyallerin hizmet binalarında görünür bir şekilde bulunmasını sağlamak, Valilik tarafından verilecek afet farkındalık eğitimi sonrasında afet risklerini azaltabilmek için tehlikelerin tespitinde ve risklerin azaltılmasında rol üstlenerek; akademisyenlerin tehlikeler konusunda öğrencileri bilgilendirmek amacıyla çalışmalara katılmasını sağlamak ve AFAD Gönüllüsü kazanımına yönelik öğrencilerin ve akademisyenlerin bilgilendirilmesini sağlamak olarak belirlendi.

Haberi Kaynak Sitede Oku