Vali Aktaş “Tütün ürünleriyle her türlü mücadeleyi vermeye kararlıyız”

4 ay önce eklendi 131 defa görüntülendi

31 Mayıs “Dünya Tütünsüz Günü” kapsamında tütün ürünü kullanımının sağlık ve diğer zararları konusunda toplumda farkındalık oluşturmak, tütün ürünü kullananlara bırakmaları yönünde bilinç kazandırmak ve sağlıklı yaşam davranışlarını geliştirmek amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından vatandaşları bilgilendirmek amacıyla stant açıldı.

Tütün ürünlerinin zararlarına karış halkı bilinçlendirme ve farkındalık oluşturmak amacıyla sağlık çalışanları tarafından kordonda açılan standa gelen vatandaşlara sağlık ekipleri tarafından karbon monoksit ölçümü yapıldı ve el broşürleri dağıtılarak geniş kapsamlı olarak bilgilendirmelerde bulunuldu.

Standı ziyaret ederek sağlık personellerinden bilgiler alan Vali İlhami Aktaş, tütün kullanımının büyük bir toplumsal sorun olduğunu ifade etti.

Tütün ürünlerine harcanan ekonomik değerin tasarruf edilmesi gerektiğinin de önemine dikkat çeken Vali Aktaş, “Sağlık harcamalarının azaltılması, iş gücü kaybının önlenmesi ve en önemlisi insanımızın sağlıklı bir hayat sürmesi için tütün ürünleriyle her türlü mücadeleyi vermeye kararlıyız” dedi.

Stant ziyaretlerinde Vali İlhami Aktaş’a İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Gökhan Baştürk, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Bekir Çelen, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz ve İl Sağlık Müdürlüğü personelleri eşlik etti.

Haber Merkezi

Vali Aktaş “Tütün ürünleriyle her türlü mücadeleyi vermeye kararlıyız” yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku