Vali Aktaş: “Salgın henüz bitmedi”

10 ay önce eklendi 32 defa görüntülendi

Çanakkale Valiliği tarafından yapılan kamuoyu bilgilendirmesinde, artan vakalara karşı vatandaşlar aşıya davet edildi. Vali İlhami Aktaş, kamuoyu bilgilendirmesinde, “Salgın henüz bitmedi” derken aşı ile ilgili “Kendi sağlımız ve sevdiklerimizin sağlığı için aşımızı olalım” dedi.

Çanakkale’de 100 bin nüfusta görülen vaka sayısı son haftalarda artış gösterdi. Vaka sayıları 31 iken bu hafta 100 binde 81’e yükseldi. Çanakkale Valiliği ise konuyla ilgili aşı paylaşımı yaptı.

Valilik tarafından yapılan bilgilendirmede, Geçtiğimiz hafta Çanakkale’mizde 100.000 kişide görülen vaka sayısı 31 iken bu hafta 81’e yükselmiştir.

Tekrar yüksek vakaları görmemek, tekrar kapanmamak için hep birlikte Koronavirüs’e karşı alınan tedbirlere uyulması gerektiğinin önemine değinen Vali İlhami Aktaş, “Salgın henüz bitmedi. Tüm sağlık çalışanlarımız özverili ve fedakar bir şekilde vatandaşlarımızın sağlığı için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışıyor. Sağlığımız için büyük önem arz eden; temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet etmeliyiz” diye konuştu.

Çanakkale genelinde yürütülen aşılama çalışmalarının sorunsuz bir şekilde devam ettiğini belirten Vali İlhami Aktaş, “Elimizden gelen fedakarlığı göstererek sağlık çalışanlarımıza yardımcı olalım. Kendi sağlığımız ve sevdiklerimizin sağlığı için aşımızı olalım” dedi.

Haber Merkezi

Vali Aktaş: “Salgın henüz bitmedi” yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku