Ünüvar'ın İhracı İstendi..

11 ay önce eklendi 39 defa görüntülendi

Kumpas iddiaları sonrasında CHP’de kılıçlar kınından çıktı. 7 meclis üyesi ve eski İl Başkanı İsmet Güneşhan CHP İl Yönetim Kurul Başkanlığına verdiği dilekçede, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın eşi Cengiz Ünüvar’ın partiden ihracını talep etti.

 

7 MECLİS ÜYESİ VE ESKİ İL BAŞKANI DİLEKÇE VERDİ

Çanakkale Belediyesi CHP’li Meclis Üyeleri Deniz Karaduman,İbrahim Soydan, Umut Karagöz, Egemen Ergun, Ercüment Furuncu, Berkay Güzel ve Süleyman Canpolat’ın yer aldığı 7 imzalı bir dilekçe ve eski il başkanı İsmet Güneşhan ayrı bir dilekçe ile müracaat ettikleri il yönetim kurulundan, Cengiz Ünüvar’ın partiden ihraç talep edildi. Bunun için Yönetim Kurulunun İl Disiplin Kurulunu devreye sokması istendi.

 

İDDİALAR VAHİM

Partide günlerdir konuşulan, Genel Merkeze belgelerin gönderildiği iddialar arasında CHP üyesi bazı isimlerin,  CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek başta olmak üzere eski İl Başkanı İsmet Güneşhan ile 7 CHP’li Meclis üyesinin yanı sıra bazı belediye başkanları hakkında itibarsızlaştırıcı haberler yaptırıldığı gündeme gelmişti. Bu haberler için bazı internet sitesi sahipleri ile Whatsapp üzerinden yazışmaların olduğu, bu yazışmalarda haber yapılması için banka üzerinden havalelerin yapıldığı gündeme gelmişti. Bunu yapan CHP’li ismin Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar’ın eşi Cengiz Ünüvar olduğu gerekçesi ile partiye dilekçe veren CHPli 7 meclis üyesi ve eski İl Başkanı İsmet Güneşhan, ihraç talebinde bulundu.

 

 

YÖNELTİLEN SUÇLAMALAR

CHP’li meclis üyeleri ve İsmet Güneşhan’ın ayrı ayrı hazırladıkları dilekçelerde Cengiz Ünüvar’a çeşitli suçlamalarda bulundukları öğrenildi. İsmet Güneşhan, Ünüvar’a yönelik; “Para karşılığında birine parti tüzel kişiliğine, parti adına görev yapan/yapmış kişiler aleyhinde gerçeğe aykırı olarak siyasi itibar zedelemeye çalışma, karalama, itibar suikastı yaptırma” suçlamaları bulunuyor. Dilekçelerde ayrıca  “Partiyi küçük düşürme, partili seçilmişlerin kamuoyu nezdinde ötekileştirilmesi, itibarsızlaştırma çabaları, parti ve parti temsilcilerine iftira atmak, karalama” suçlamaları yer aldığı öğrenildi.

 

İL YÖNETİMİNİN KARARI BEKLENİYOR

7 meclis üyesi ve eski İl Başkanı İsmet Güneşhan’ın yaptığı müracaatı önce il yönetim kurulu görüşecek.  Yönetim kurulu onay verirse, Cengiz Ünüvar ihraç istemi ile İl Disiplin kuruluna sevk edilecek. Yönetim kurulu disiplin kurulan sevki gerekli görmez ile müracaat edenlerin MYK’ya başvurma hakları buluyor. Öte yandan Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ise iddialar ile ilgili sessizliğini koruyor.

Haberi Kaynak Sitede Oku