Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan, Suya Yüzde Yüz Zam Yaptı

1 yıl önce eklendi 118 defa görüntülendi

Göreve geldiği günden itibaren sesi soluğu çıkmayan ve gözle görülür hiç bir icraatı olmayan Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan, Pandemi ile mücadele edilen bu süreçte vatandaşın içme suyuna YÜZDE YÜZ ZAM yaptı.

AK Parti döneminde faaliyete geçirilen arıtma tesisi ile dağdan getirilen su arıtılarak vatandaşa 10 litresi 50 kuruştan verilir iken, mevcut CHP’li Belediye tarafından bu gün itibari ile %100 zam yapılarak 10 litresi 1TL’ye çıkarılması büyük yankı buldu.

Ülkece zorlu bir süreçten geçtiğimiz Covid-19 salgın döneminde bir çok belediye su ve vergilerde indirime gider iken, nerede ise hiç bir işletme masrafı olmayan ve en temel ihtiyaç olan SUYA Umurbey Belediyesi tarafından %100 zam yapılması, bölge halkı tarafından tepkilere vesile oldu.

Bazı vatandaşlar ise AK Parti döneminde faaliyete geçirilen Olimpik Yüzme havuzunun, CHP li Belediye tarafından GEREKSİZ GÖRÜLEREK kapatılmasına da değinir iken ”Başkan içme suyuna yaptığı zam ile yoksa HAVUZU MU dolduracak?… ” şeklinde yorumlar yaptıkları gözlemlendi.

Haberi Kaynak Sitede Oku