“Üçüncü bir ittifak bloğuna ihtiyaç var”

9 ay önce eklendi 37 defa görüntülendi

Türkiye İşçi Partisi(TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, partisinin “Bir yol var” kampanyası için Çanakkale’ye gelerek temaslarda bulundu. Bu kapsamda Tüm Emekliler Sendikası’nı da ziyaret eden Atay, burada yaptığı açıklamalarda seçim öncesi üçüncü bir ittifak bloğuna ihtiyaç olduğunu ifade ederek “Sosyalist partilerin, yeni bir ittifak anlayışı içerisinde muhalefetin bir bloğunu tutması gerekiyor” dedi.
TİP Milletvekili Barış Atay, yaklaşmakta olduğu düşünülen olası bir erken seçim öncesi memleket turlarını sürdürüyor. Atay’ın dünkü ve son durağı ise Çanakkale oldu. Partisinin “Bir yol var” hareketi kapsamında gerçekleştirdiği temaslar dahilinde Tüm Emekliler Sendikası’nı da ziyaret eden Barış Atay, burada da gündeme dair açıklamalarda bulundu.
“SOSYALİST GÜÇLERİN YER ALMADIĞI BİR DEĞİŞİM UZUN VADEDE YARARLI OLMAYACAK”
Cumhur ve Millet İttifakı olmak üzere iki bloğa bölünen Türkiye siyasi arenasında “sosyalist anlayış”ın eksik olduğunu dile getiren Barış Atay, “Türkiye’deki sol, sosyalist, demokrat güçlerin pozisyon alamadığı ya da bu sürece müdahale edemediği herhangi bir iktidar değişiminin, Türkiye’nin geleceği açısından uzun vadede çok yararlı olmayacağını düşünüyoruz. Birçok şehirde bu fikir üzerinde ortaklaştığımızı da görüyoruz” dedi.
“MİLLET İTTİFAKI DÜZEN İÇİ BİR SİYASET YÜRÜTÜYOR”
TİP’li Atay, seçim öncesi ülkenin üçüncü bir ittifaka daha ihtiyaç duyduğunu ve bunun içinse sosyalist anlayıştaki partilerin bir araya gelmesi gerektiğini ifade ederek “Bir iktidar bloku ittifakı var ve Türkiye’deki bütün muhalefet, bu iktidar ittifakının karşısında mücadele veriyor. ‘Millet İttifakı’ diye bir muhalefet bloku da var. Onlar da bizim fikirlerimizin ve ideolojimizin dışında başka bir alanı domine etmeye çalışıyorlar. Düzen içi bir siyaset yürütüyorlar. Fakat Türkiye’deki sosyalist partilerin, HDP’nin ve Türkiye’de emekten yana kurumların yeni bir ittifak anlayışı içerisinde muhalefetin bir blokunu tutması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Haberi Kaynak Sitede Oku