Ücretsiz toprak analizi için köy köy geziliyor

4 ay önce eklendi 121 defa görüntülendi

Çanakkale Belediyesi Yerel Kalkınma Birimi tarafından hayata geçirilen ücretsiz toprak analizi projesi tanıtım faaliyetleri kapsamında, Merkez İlçede bulunan tüm köylerde ve kent merkezinde duyuru çalışması gerçekleştirildi.

Çanakkale Belediyesi tarafından, geçtiğimiz günlerde ücretsiz toprak analizi projesi başlatıldı.

Proje kapsamında ise yerel kalkınma birimi personellerince, köy köye gezilmeye ve proje vatandaşlara anlatılmaya başlandı.

Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirmede, ““Gübre Maliyetini Düşür, Verimini Arttır, Toprağını Koru” sloganı ile başlayan ücretsiz toprak analizi projesinin duyurulması çalışması doğrultusunda, Kalkınma Birimince yapılan plan doğrultusunda merkez ilçedeki köylerde belediye personeli tarafından proje üreticilere anlatılırken, öte yandan merkezde ve köylerde vatandaşların yoğun olarak kullandıkları alanlara da proje hakkında bilgilendirme afişleri asıldı.

Tüm üreticilerin ÜCRETSİZ olarak başvurabileceği projeden yararlanmak isteyenler, ÇKS Belgesi (varsa) ve Nüfus Cüzdanı ile Yerel Kalkınma Birimine başvuruda bulunması yeterli olacaktır” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

Ücretsiz toprak analizi için köy köy geziliyor yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku