Turan: “Güçlü firmalarımızın sayısını arttırmak çok önemli”

1 yıl önce eklendi 40 defa görüntülendi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye’de en hızlı büyüyen 100 şirket arasına giren üç Çanakkale menşeli firmayla Çanakkale Ticaret Borsası’nda bir araya gelerek plaket verdi. Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Turan, “Ekonomimizin daha güçlü olması için güçlü firmalarımızın sayısının artması çok önemli” dedi.

Gerçekleşen etkinliğe, AK Parti İl Başkanı Naim Makas ve ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu’da katıldı.

“Ekonomimizin daha güçlü olması için güçlü firmalarımızın sayısının artması çok önemli.” diyen Turan, “Şehrimize değer katan, üreten, ekonomiye katkı sunan ve istihdam alanı açan tüm firmalarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Turan sözlerini şöyle sürdürdü; “Türkiye’de en hızlı büyüyen 100 şirket arasında yer alan üç firmamız büyük başarı sağlayarak bizleri gururlandırdı. Önümüzdeki yıllarda bu sayının daha da artacağına inanıyoruz. Pandeminin, maalesef dünya ekonomisine de büyük zararları oldu. Tabii ki ülke olarak bizler de bazı sıkıntılar yaşadık, yaşıyoruz. Bununla birlikte devletimiz hem işçisine hem de işverenine yönelik önemli adımlar attı. Salgının ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerini azaltacak ekonomik ve sosyal destek paketlerini uygulamaya koydu.

Çalışma hayatına yönelik kısa çalışma ödeneği, asgari ücret desteği ve nakdi ücret destekleri verildi. Böylelikle firmaların üzerindeki istihdam yükleri de azaltıldı. Bu süreçte ne Türkiye’miz ne de Çanakkale’miz frene bastı. Çanakkale’mizde adeta salgına inat ekonomik alanda yeni atılımlara, yeni iş yerleri açmaya devam edildi. Son olarak Türkiye’de en hızlı büyüyen 100 şirket arasına 3 firmamızın girmesiyle ayrı bir gurur ve mutluluk yaşadık. Türkiye’de en hızlı büyüyen 100 şirket arasına giren Altınkılıç Süt Ürünleri, Kodak Taşımacılık ve Kunt Plastik firmalarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”

Haber Merkezi

Turan: “Güçlü firmalarımızın sayısını arttırmak çok önemli” yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku