Turan’dan İmamoğlu eleştirisi: “Karda tuz, rakıda buz!”

3 ay önce eklendi 20 defa görüntülendi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, İstanbul’da yoğun kar yağışı devam ederken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun İngiliz büyükelçi ile bir balıkçıda yemek yemesini eleştirdi. Bülent Turan, “Karda tuz, rakıda buz. Böyle hayat mı olur?” ifadelerini kullandı.
AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, bir dizi açılış ve ziyaret için Çan ve Biga ilçelerine giderek temaslarda bulundu. Burada yaptığı konuşmalarda gündeme dair konulara da değinen Turan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik eleştiriler getirdi. Turan, “Dünya şehir diye bir İstanbul’umuz var. Haberlerde izlediniz. Mega kent oldu, mega köy oldu. Yazık değil mi. 3 gün önce afet var uyarısı yapıldı. Buna rağmen Sayın Başkan’ı balıkçı da gördük. ‘Karda tuz, rakı da buz.’ Böyle hayat mı olur. Dert varsa bu derdi beraber yaşayacağız. Bakınız kimin ne yediğiyle işimiz yok. Ama İstanbullu kar altındayken bir balıkçıda ve İngiliz Büyükelçisi ile 3 saat ne görüştüğünü o başkan kamuoyuna açıklamak zorunda. Her zaman balık ye, ama o şartlarda İngiliz Büyükelçisiyle 3 saat o toplantının ne olduğunu açıklamak zorundasın. Kaldı ki ikili görüşme, kaldı ki insan balık yediğini gizler mi. Yemedim dedi. Sonra görüntüler çıktı. 1 saat dedi, 3 saat çıktı. Şunu demeye çalışıyorum. Belediye ajans işi değil, gönül işidir” dedi.
“DERDİMİZ SİYASET YAPMAK DEĞİL”
Dertlerinin siyaset yapmak olmadığını ifade eden Bülent Turan, “Tüm siyasilerimize bir uyarıda bulunmak istiyorum. Milletimize rağmen iş olmaz, milletle beraber iş olur. Halkla beraber dertleri paylaşarak toparlanmaya çalışılır. Sonuç olarak, bu memlekette 85 milyon insan beraber yaşayacağız. Farklı düşünebiliriz. Partilerimiz farklı olabilir. Dinlerimiz, mezheplerimiz farklı olabilir. Ama 85 milyon bu ülkenin kalkınması için omuz omuza yol yürüyeceğiz. Yeri geliyor, Turkovac yok diye açıklama yapıyor. Bir başkası Yunanistan’da da manşet oluyor. Bunları kabul etmiyoruz. Muhalefet demek savaşmak demek değildir. Küfür etme hakkı değildir, hakaret hakkı değildir. Muhalefet, ülke daha iyi olsun diye yarışma yapmak demektir, daha iyisini söylemektir. Sen yapamadın, ben yapayım demektir. Ama küfürlere sahip çıkan, Turkovac gibi dünyada çok az ülkenin yaptığı aşı çalışmasını yokmuş diye dünyaya söyleyen bir anlayışın hiç kimseye faydası yoktur. Ne olursa olsun Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz. Türkiye’mizi pandemiye ve dünyadaki krize rağmen büyütmeye devam edeceğiz. Biz artık zincirlerini kıran bir Türkiye’de yaşıyoruz. Biz artık büyüyen bir Türkiye’de yaşıyoruz. Güçlü, büyük Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

Haberi Kaynak Sitede Oku