Tomografi Cihazı Hizmet Vermeye Başlayacak

1 yıl önce eklendi 74 defa görüntülendi

Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastane alınan ve kurulumu tamamlanan Tomografi cihazı kısa bir zaman sonra hastalara hizmet vermeye başlayacak.

İlçemiz devlet hastanesine hizmet alım sözleşmesi sonucunda kurulumu yapılan cihazın deneme kalibrasyon çekimleri tamamlandı. Türkiye Atom Enerjisi Kurumu sızdırmazlık belgesini verdikten sonra reel çekimlere başlanacak.

Tomografi cihazının hizmet vermeye başlamasıyla  vatandaşların diğer sağlık kuruluşlarına sevkine gerek kalmayacağını söyleyen ve Başhekim Op. Dr. Burak Demirca'dan bilgi alan AK Parti İlçe Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Serhad Sürücü yaptğı açıklamada; “Hastalarımıza acilden ve poliklinikten istemler yapıldıktan sonra çekim gerçekleşecek dvd veya cd içinde görüntüler verilecektir. Raporlar okunduktan sonra hastalarımızın cep telefonuna bilgi mesajı gidecek kişi ister e-nabızdan isterse doktorundan gerekli bilgilerini alacaktır

Tomografi cihazımızın hizmet vermeye başlamasıyla vatandaşlarımızın diğer sağlık kuruluşlarına sevkine gerek kalmayacak ve ilçemizde daha nitelikli yerinde görüntüleme ve sağlık hizmetinin verilmesi sağlanacaktır. Acil ve tarvmatik vakalarının teşhis ve tedavisinde önemli bir yere sahip olup, kurulan bu cihazla birlikte ilçemizde sağlık hizmeti veren hastanemizin kapasitesini ve niteliğini yükseltmiş bulunuyoruz.

Sağlık Bakanlığı nezdinde girişim ve desteklerini bizlerden esirgemeyen Grupbaşkanvekilimiz Sn. Bülent Turan'a, Milletvekilimiz Sn. Jülide İskenderoğlu'na ve İl Başkanımız Sn. Naim Makas'a şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Haber: Cevriye ŞAHİN

Haberi Kaynak Sitede Oku