TEMA Vakfı ilçe sorumlusu arıyor

1 yıl önce eklendi 91 defa görüntülendi

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı(TEMA) Gönüllü Biga İlçe Sorumlusu aradığını duyurdu. Vakıftan konuyla ilgili yapılan açıklamada, gönüllü olacak kişiyle ilgili özellikler belirtilerek başvuruların 28 Haziran’a dek süreceği kaydedildi.

Erozyon ile mücadele, ağaçlandırma ve doğal varlıkların korunması temel amaçları çerçevesinde faaliyet gösteren ve 11 Eylül 1992 tarihinde kurulmuş olan Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı(TEMA) Biga İlçe Sorumlusu aradığını duyurdu. Vakıftan konuyla ilgili yapılan açıklamada, gönüllü olacak kişiyle ilgili özellikler belirtilerek başvuruların 28 Haziran’a dek süreceği kaydedildi. Özellikler ise şöyle ifade edildi:

“TEMA Vakfı Çanakkale Biga’da Gönüllü İlçe Sorumlusu Arıyor! Çanakkale’nin Biga ilçesinde, TEMA Vakfı ufuk ve hedeflerini benimsemiş, Tercihen 30 yaşından büyük, aktif sorumlu yurttaş olarak, çevre sorunlarının çözümünde rol almak isteyen, gönüllü olarak TEMA Vakfı’nın Biga’daki faaliyetlerini yürütecek ve TEMA Vakfı’nı temsil edebilecek, okuyan, araştıran, çevre sorunlarına karşı duyarlı ve ilgili ilçede yürütülecek olan çevre aktivitelerinde etkin olarak yer alabilecek, çalışmalara zaman ayırabilecek, gönüllülerle birlikte ve ‘gönüllü olarak’ çalışmaktan keyif alan, TEMA Vakfı’nın değerleri doğrultusunda başta topraklarımız olmak üzere tüm doğal varlıkları koruma çalışmalarımızda bize gönüllü olarak destek verebilecek Biga İlçe Sorumlusu arıyoruz.”

Açıklamada başvuru tarihi ve şekliyle ilgili de bilgi verilerek şöyle dendi: “İlgilenen gönüllü adaylarının fotoğraflı özgeçmişlerini 28 Haziran 2020 tarihine kadar gonullu@tema.org.tr adresine göndermesini rica ederiz.”

VAKIF ÇOK SAYIDA PROJEYE İMZA ATTI
Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA), 11 Eylül 1992 tarihinde Ali Nihat Gökyiğit ve Hayrettin Karaca tarafından Türkiye’nin geleceğini tehdit eden erozyon ve çölleşme tehlikesine karşı toplumsal duyarlılığı arttırmak ve bu mücadelenin devlet politikası hâline gelmesini sağlamak için kuruldu. TEMA Vakfı’nın 1998 yılından beri sürdürdüğü Meşe Projesi, Türkiye genelinde 1 milyon hektar alanda sağlıklı meşe ormanları oluşturmayı hedeflemektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın işbirliği ile gerçekleştirilen projenin toplam maliyeti 1.8 milyar Amerikan doları civarındadır. Tarım ve Orman Bakanlığı Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Genel Müdürlüğü ile TEMA Vakfı arasında bir protokol düzenlenmiştir. Bu protokol gereği, çeşitli illerde kişi ve kuruluşlar adına fidan dikim çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Bugüne kadar Malkara, Mudanya, Konya, Samsun, İzmir, Şanlıurfa, Antalya, Kızılcahamam ve Adıyaman gibi hatıra ormanlarında 389 bin 718 adet fidan dikilmiştir.

Haber Merkezi

 Haberi Kaynak Sitede Oku