Sosyal tesisler artık mesafeli

1 yıl önce eklendi 132 defa görüntülendi

Türkiye’de koronavirüs tedbirlerinin en önemlilerinden olan sosyal mesafe, Çanakkale Belediyesi tarafından tüm tesislerde uygulanacak. Plajlar, kafetaryalar, oturma alanları mesafe kuralına göre tekrar düzenlendi.

Türkiye’de koronavirüs sürecinde, 1 Haziran itibariyle bambaşka bir dönem başladı. Türkiye’de virüsten kaçınmak için izlenen politika, kontrollü sosyalleşme oldu. Çanakkale Belediyesi tarafından vatandaşların toplu bir şekilde vakit geçirdiği alanlar baştan aşağı yeniden düzenlendi. Mesafe kuralına göre tüm oturma alanları birbirlerinden uzaklaştırıldı.

Özgürlük Parkı, Golf Aile Çay Bahçesi, Türkan Saylan Sosyal Tesisleri, Güzelyalı Halk Plajı’nde önlemler arttırıldı. Özellikle son günlerde deniz nasıl gireceğiz, plajlar nasıl kullanılacak diye merak eden vatandaşlar içinde plajdan görüntüler paylaşıldı. Güzelyalı Halk Plajı’nda, şezlongların birbirlerinden uzaklaştırıldıkları gözlendi.

Konuyla ilgili sosyal medyadan paylaşımda bulunan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Koronavirüs riskine karşı Özgürlük Parkı ve Güzelyalı Halk Plajı’mızda aldığımız önlemlerin yanı sıra devam eden  çeşitli yatırımlarımızı da teknik ekibimizle inceledik” ifadelerinde bulundu.

Tunahan ÜnsalHaberi Kaynak Sitede Oku