Sorunlar çözülüyor

11 ay önce eklendi 40 defa görüntülendi

Yıllardan beri süre gelen, Gökçeada ile Çanakkale arasındaki ulaşım sorunu, son zamanlarda ortadan kalkmaz üzere. Vali İlhami Aktaş ile Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin arasındaki diyalog ve kurumlar arası koordinasyon neticesinde, adada hastalar artık helikopter sayesinde anakaraya hızlı bir şekilde ulaştırılıyorlar.

Yıllardan beri Gökçeada’da, hastalanan bir vatandaş ve yakınları için ulaşım kabus haline geliyordu. Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımız oldu. O günlerin ardından, göreve geldiği günden itibaren ilçeler konusundaki hassasiyeti ve çalışmaları ile adından söz ettiren Vali İlhami Aktaş, Gökçeada için de devreye girdi.

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin ile Vali İlhami Aktaş arasındaki diyalog ve istişareler neticesinde, helikopter artık Gökçeada’da hastalanan ve acil durumdaki vatandaşlar için sık sık havalanmaya başladı. Kurumlar arasındaki koordinasyon üst noktaya ulaşırken, hastalar içinde hızlı ve güvenli bir şekilde anakaraya ulaşım kabus olmaktan çıktı.

Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde, Gökçeada’da hastalanan iki vatandaş, Deniz Kuvvetleri’ne ait helikopter ile Çanakkale’ye tahliye edildiler. Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı tarafından sosyal medyada paylaşımda bulunuldu. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan paylaşımda, “Dün Gökçeada’da rahatsızlanan 89 ve 76 yaşlarındaki iki vatandaşımız, Deniz Kuvvetlerimize ait helikopter ile Çanakkale’ye tahliye edildi. Bugün sabaha karşı 65 yaşındaki bir vatandaşımızın daha sıhhi tahliyesi gerçekleştirildi. Büyüklerimize acil şifalar diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Gökçeada için kabus haline gelen ulaşım sorunu, son zamanlarda ortadan kalktı.

“Vali beyin ciddi bir emeği var”

Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin konuyla ilgili gazetemize yapmış olduğu açıklamada, “Ben sabah direk Vali beyi aradım. Ne zaman Vali beyi arasam, konuya hassasiyet gösteriyor. Şu anda helikopter işi çok hızlandı ve en kısa sürede buradan hastalarımız nakil ediliyor. Gökçeada’daki aciliyet gerektiren vakalarda, ulaşımın zor olduğu koşullarda dahi hastalarımızın nakilleri sağlanıyor. Burada Vali beyin ciddi bir emeği var” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal

 

 

Sorunlar çözülüyor yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku