Şifalı park için geri sayım başladı

1 yıl önce eklendi 54 defa görüntülendi

Çanakkale Belediyesi tarafından, Esenler Mahallesi’nde yapılan Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı’nda sona gelindi. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz gün parkta incelemelerde bulundu.

Çanakkale Belediyesi tarafından Esenler Mahallesi’nde, Cevatpaşa Ortaokulu’nun karşısında kalan alana inşa edilen Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı’nda sona gelindi. Belediye personelleri tarafından günlerdir sürdürülen çalışmalar neticesinde, park artık gözle görülür şekilde netleşti. Birbirinden farklı bitkilerin yer alacağı park, vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da geçtiğimiz gün parkta incelemelerde bulundu. Teknik ekip eşliğinde hem koleksiyon bahçesi hem de anaç bitki üretim alanında oluşan parkta yapılan çalışmalara ilişkin incelemelerde bulunan Başkan Gökhan, parkta ekimi gerçekleştirilen ve anaç üretimi yapılan bitkilere ilişkin bilgi aldı.

Çanakkale Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Yürüyüş yolları ve oturma alanları ile kentlilerin keyifli zaman geçirebilecekleri parkın içerisinde bölgemizde yetiştirilmeye elverişli olan ıtır, lavanta, kekik, adaçayı, biberiye, ıhlamur, Bayramiç beyazı gibi 40 farklı aromatik ve tıbbi bitki türü yer alıyor.

Park alanında üretilen bitkilerden elde edilecek ürünler işlemlerden geçerek, kentliler ile buluşturulacak. Fide dağıtımlarının da yapılacağı park alanında ileri zamanlarda ürünlerin sergilendiği ve satışlarının yapıldığı tanıtım ve satış ofisinin yapımı da planlanmaktadır” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

Şifalı park için geri sayım başladı yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku