Sevilen korunur

1 yıl önce eklendi 56 defa görüntülendi
Berrin-Alaca

Bir anne olarak şunu söyleyebilirim ki; her daim evlatlarımızı koruma içgüdüsü ile yaşantımızı sürdürüyoruz. Anne şefkatinden bahsedince akan sular duruyor, üzerine söylenecek söz kalmıyor değil mi?
Bir de Allah’ın şefkatini düşünsenize. Allah, anne sevgisinin çok daha üzerinde bizleri seviyor ve koruyor. Allah; sevdiği tüm kullarını koruyor. Peki Rabbimize nasıl sevgili olabiliriz? Allah’a nasıl yakın olabiliriz? Allah ile bağımızı, aradaki ipi nasıl güçlendirebiliriz? Rabbimiz ile irtibatı nasıl kurabiliriz hiç düşündük mü?
Tüm bu soruların cevabı olarak şunu söyleyebilirim. Allah’ı zikredin! Zikir; Allah’ı anmak demek. Kişi sevdiğini anar, andığını da sever. Allah’ı sevme işi karşılıklı. Rabbimizi çok sevmek için gayret ettiğimizde, bizleri her daim sevmek için hazırda bekleyen biricik Rabbimiz var. Karşılıksız, platonik, tek taraflı sevgi yok Allah indinde. Sevin beni, seveyim sizi diyor Yüce Yaradan bizlere. Bir de bu sevgi giderek büyüyüp aşka dönüşürse tadından yenmez diye düşünüyorum. İnşallah Allah bu satırları okuyan herkese aşkını yaşatsın.Amin.
O’nu daha çok sevebilmemiz için Rabbimiz bizlere ipuçları vermiş. Hayırda yarışın, benim seveceğim işler yapın diyor. Hatta Kuran-ı Kerim’de “Amellerin en güzelini haber vereyim mi size, kıtlık zamanı açı doyuran, köle azad edendir.” (Beled suresi; 13 ve 14. ayet.) diyor.
Zahirde kıtlık var gibi gözükmese de; Allah’ı gerçekten anan sayısı bakımından kıtlık var ki, bu ayette bildirmiş Rabbimiz. Allah kullarına kendi istediğiniz gibi beni anmayın, benim sizlere verdiğim “TEVHİD REÇETESİNİ” uygulayın diyor. Sizlere her yazımda defaatle anlatmaya çalıştığım Üveys Veysel Karane Zikri! Zikre başladıktan sonra aç olan ruhlarımız doymaya, huzur ve mutluluk duymaya başlıyorsunuz. Biz zikredenler bu halleri yaşadıkça, zikri başka kardeşlerimize anlatmaya çalıştıkça, amellerin en güzeli olan kıtlık içindeki aç ruhları doyurmuş oluyoruz. Böylece zikre başlayan her insanda köle olan ruh, feraha kavuşmuş oluyor. Demir parmaklıkların arasından çıkıp, özgürlüğüne kavuşuyor ruhlar.
Kuran’da Ankebut suresi 45. ayette “Allah’ı anmak en büyük ibadettir.” diyor. Azıcık ibadete, çok sevap var diyor. Üveys Veysel Karane Zikri; sabah 10 dakika, akşam 10 dakika içerisinde biten, sizi günlük yaşantınızdan alıkoymayacak, pratik, hızlı ve kolay bir zikir. Halkın içinde Hak’la olmamızı istiyor bizlerden Yüce Yaradan. Hem gündelik işlerimizi yerine getirip, hem de sabah-akşam Allah’ı anmamızı istiyor. Yarın ne olacağımızı bilmiyoruz. Gözle görülmeyen bir virüs nedeniyle, herkesin evlere kapandığı bu dönemlerde en sağlam güvence, en güzel koruyucu Rabbimiz varken, başka yerlerde gezinmek niye? Gelin Rabbimizin kalesinin içine, sığının Allah’a! O sizi çok seviyor, O sizi her şeyden ve herkesten korur. Yaşayın ve görün inşallah.

Ayrıntılı bilgi için: www.veyselkarane.com

Haberi Kaynak Sitede Oku