SAVCI TALİMAT VERDİ… KEPÇE KAZDI, JANDARMA ARADI..!

4 ay önce eklendi 23 defa görüntülendi

Çok sayıda jandarmanın geniş güvenlik önlemi aldığı bölgede, savcı gözetiminde iş makinesiyle kazı yapıldı. Muhtar dahil kimsenin yaklaştırılmadığı gizemli kazı sır gibi saklandı…

 

Dün Ezine ilçesine bağlı Pınarbaşı köyünde hareketli anlar yaşandı. Yüze yakın jandarmanın, savcı nezaretinde iş makineleriyle bölgeye gelmesi merak uyandırdı.

 

Kepçeyle kazı yapılan bölgeyi çeviren jandarma ekipleri, muhtar dahil hiç kimsenin yaklaşmasına izin vermezken kazı hakkında da bilgi verilmedi. Yaşanan bu durum kısa sürede devlet kontrolünde define çıkarılıyor söylentisine yol açtı. Ancak işin aslına Çanakkale Özel Haber ulaştı.

 

2005 yılında bölgede işlenen bir cinayeti araştıran savcılığın, yakalanan zanlının ifadesine dayanarak alanda ceset aradığı öğrenildi. Suçunu itiraf eden katil zanlısının da katıldığı kazıda, öldürdüğü şahsı Küçükmenderes çayı yakınında ki zeytinliğe gömdüğünü söylemesi üzerine gösterdiği alan ve çevresi kazıldı. Ancak tüm aramalara rağmen ne cesede nede cinayete dair en ufak bir emare ve delile ulaşılamadı. Ekipler kazı alanının üzeri tekrar kapatarak bölgeden ayrıldı.

 

Bölgede tarihi eser ve gömü söylentileri nedeniyle hazine avcılarının akınına uğradığı aynı zamanda Küçükmenderes çayında balık tutmak için il dışından gelenler olduğu öğrenildi. Pınarbaşı köyü sakinleri ile ilgili olmayan olayın bu kişiler arasında yaşanmış olduğu tahmin ediliyor.

Haberi Kaynak Sitede Oku