Sağlık Çalışanları Sözlü Şiddete Uğradı İddiası!

1 yıl önce eklendi 109 defa görüntülendi

AK Parti'den ayrılan Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisinin Çanakkale İl Başkan Yardımcısı diş hekimi Sibel Deniz, kendisinin ve çalışanlarının sözlü şiddete maruz kaldığını açıkladı. Kendisine ve çalışanlarına sözlü şiddet uygulayan kişinin AKP'li Belediye Başkanı İsmail Yaşar Oğuz'un eşi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Hacer Yaşar Oğuz  olduğunu iddia eden Dr.Sibel Deniz; Kepez’de çalıştığı özel klinikte kendisinin ve asistanlarının sözlü şiddete maruz kaldığını ifade ederek COVİD-19 ile mücadelenin en ön cephesinde yer alan sağlık çalışanlarına yönelik bu tavrı kınadığını belirtti.

 

AKP'Lİ ESKİ BAŞKANIN BAŞHEKİM OLAN EŞİ ŞİDDET UYGULADI!

Olay ile ilgili basın açıklaması yapan Diş Hekimi Sibel Deniz şu ifadeleri kullandı; "Sağlık Bakanlığından gelen genelge doğrultusunda COVİD-19 virüsünün taşınması ve bulaşması ile ilgili en yüksek risk gurubunda bulunan sağlık kuruluşları arasında ağız ve diş sağlığı hizmeti veren kuruluşlar bulunmaktadır. Bizlerde kliniğimizi COVİD-19 İle mücadelede kapsamında gelen genelge doğrultusunda sadece acil durumlardaki hastalara bakmak için günün belirli saatlerinde açık tutmayı bir kamu görevi olarak adlediyoruz. Önceki gün Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Hacer Yaşar Oğuz  beraberinde sağlık müdürlüğünden hekim arkadaşlarla gelerek mesaim esnasında kliniğimizde bazı kontrollerde bulundular. Sayın Başhekim kliniğe geldiğinde ben ve asistanlarım gerekli olan koruyucu tüm ekipmanlarımla ve steril bir şekilde acil vakalı bir hastamın işlemini yapıyorduk. Kendisi gayet nahoş bir şekilde hastamın muayenesine devam ederken sesini de gereksiz bir şekilde yükselterek bazı uyarılarda bulundu" dedi.

 

"BİR SAĞLIK YÖNETİCİSİNE YAKIŞMAYAN TAVIR VE HAREKETLERDE.."

Yaşadıkları sözlü şiddeti uygulayan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Hacer Yaşar Oğuz'a yaptığı davranışların yakışmadını ifade eden Gelecek Partisi İl Başkan yardımcısı Sibel Deniz; "Ben bir sağlık çalışanı olarak yüksek morale ihtiyacımız olan şu dönemde böyle bir tavırla karşı karşıya kalmaktan büyük üzüntü duydum. Halbuki bütün diş hekimlerinin tabi olduğu Tıbbi Dentoloji Nizamnamesi madde 38 ‘de aynen şu ifadelere yer verilir; 'Tabip ve Diş Tabibi meslektaşlarını zemmedemiyeceği gibi onları küçük düşürecek diğer tavır ve hareketlerde bulunmaz, Tabip ve diş tabibi herhangi bir şahsın haysiyet kırıcı hücumlarına karşı meslektaşlarını korur’. Maalesef kendisi aynı zamanda bir diş hekimi olan Sayın Başhekim Hacer Yaşar Oğuz kendisine ve bir sağlık yöneticisine yakışmayan bir tavırla davranarak özellikle bu dönemde ihtiyacımız olan moralimizi de çökertmiştir. Ben kendisinin takındığı bu tavrı kınayarak bu tavrın sağlık camiasına da zarar verdiğini ifade ediyorum" dedi.

 

Haberi Kaynak Sitede Oku