‘Robin Hood’ Bu Kez İlçemizde Ortaya Çıktı

1 yıl önce eklendi 89 defa görüntülendi

Ülkemizin koronavirüs salgınına karşı verdiği bu mücadele günlerinde yardım elini uzatan gizemli hayırsever şimdi de ilçemizde ortaya çıkarak, zor durumda olan vatandaşların bakkal borçlarını ödedi.
İlçemize bağlı Bayırköy’de ortaya çıkan Robin Hood olarak bilinen hayırsever, Bayırköy’de bir bakkala giderek birçok kişinin borcunu ödedi. Köy Muhtarı Cevdet Dağbaşı’dan alınan bilgiye göre; kimliği gizli tutulan bir hayırsever, köy bakkalına borcu olan 20 kişinin yaklaşık 5 bin lira civarındaki borcunu ödedi. Bakkala borcunu ödemek için gelen vatandaşlar ise borçlarının olmadığını duyunca çok sevindi.
Borcunu ödemeye gelenlere durumu anlatan Atanç Market işletmecisi Hasan Ali Atanç, vatandaşların çok sevindiğini söyleyerek, “Durumları iyi olmayan vatandaşlarımız borçlarını ödemekte güçlük çekiyordu. Bu duruma çok sevindiler. Allah razı olsun dediler” şeklinde konuştu.
Bayırköy Muhtarı Cevdet Dağbaşı ise; “Böyle hayırseverlerden Allah razı olsun. Bu zamanda sayıları azaldı. Bu olayları görmek gerçekten çok güzel. Herkesin örnek alması gerekiyor” diye konuştu.
Haber: Elçin YÜZÜAK

Haberi Kaynak Sitede Oku