Rahat bir nefes aldık

1 yıl önce eklendi 53 defa görüntülendi

Çanakkale’de sahil bantları, kordon boyu, Halk Bahçesi ve Özgürlük Parkı, 29 Nisan’da kapanmıştı. Tama kapanma sonrasında, kademeli normalleşme sürecinde de kapalı kalan sahil bantları nihayet 1 Haziran itibariyle açıldı. Çanakkaleliler sabah erken saatlerde kordona çıkarak, rahat bir nefes aldılar.

Çanakkale’de, 29 Nisan’da sahil bantları ve parklar kapanmıştı. O tarihten sonra 1 ay süreyle kapalı kalan alanlar, 1 Haziran itibariyle açıldı. 1 Haziran’da Türkiye, kademeli normalleşme sürecinde, ikinci basamağa geçti. Birçok işletme kapılarını açtı ve normal bir şekilde faaliyetlerine başladılar. Aylardır kapalı olan işletmelerde, 1 Haziran itibariyle müşterilerini dükkanlarında ağırlıyorlar.

Çanakkale’de uzun süren tartışmalar neden olan kordonun kapalı olması ise nihayet son buldu. Sabahın erken saatlerinde Çanakkaleliler yürüyüş yapmak üzere soluğu kordonda aldılar. 30 metre genişliğindeki kordon boyunda, herhangi bir sıkışıklık meydana gelmeden, kentliler hem yürüyüş yaptılar hem de boğazın keyfini çıkardılar.

Zaman zaman kordonun açık hali ile haftalar sonra hatıra fotoğrafı çektiren kentliler de görüldü.

Tunahan Ünsal

Rahat bir nefes aldık yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku