Protokolün 15 Temmuz Mesajları

1 yıl önce eklendi 77 defa görüntülendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle Çanakkale’nin önde gelen isimleri sosyal medya paylaşımlarında bulundu.

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan bir basın metni yayınlayarak; “Çanakkaleli hemşehrilerimizin, milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyoruz.” dedi.

Ayrıca, Türk demokrasi tarihine bakıldığında, Türkiye’de “Milli egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” düsturunun, sorunsuz uygulanmaya başlandığında mutlaka inkıta dönemi yaşandığını söyleyen Turan, şu sözleri söyledi: “15 Temmuz gecesi birileri için bir onur günüyken birileri için halen utanç günü olmaya devam ediyor. Çağırdık, gelmediler, aradık telefona çıkmadılar. Görüştük ama ‘Yarın sabah ne olur, bilmiyoruz’u ima eden cümleler kurdular.”

İktidar partisinin bir diğer milletvekili Jülide İskenderoğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Vatanını, bayrağını korumak ve müdafaa etmek adına kahramanca sokaklara dökülen vatandaşlarımızın kendilerini tanklara siper ettiği ve milletin zaferi ile taçlanan 15 Temmuz gecesini bir kez daha “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet” diyerek yâd ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İSİMLER FARKLI DİLEKLER AYNI
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da sosyal medya hesabından bir paylaşımla şehitlere rahmet, gazilere esenlik diledi: “Milletin birliği ve iradesi ile amacına ulaşamayan karanlık ve art niyetli girişimi bir kez daha kınıyor, ülkemizin bir daha böylesi acı tecrübeler yaşamamasını yürekten temenni ediyorum.15Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimize esenlikler diliyorum.”

İYİ Parti İl Başkanlığı ise bir basın metni yayınlayarak,  “İYİ Parti olarak ülkemizin milli birliği, bütünlüğü ve kardeşliğinin güçlendirilmesi için her türlü desteğimiz ve mücadelemiz büyük bir kararlılıkla devam edecektir. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetliyor. Bu uğurda şahadete yürüyen aziz şehitlerimize Allah’tan (c.c.) rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize sabır dileriz 15 Temmuz’da istiklal ve istikbal mücadelemizde örnek bir duruş gösteren gazilerimize de sağlık ve esenlikler dileriz.” dedi.

Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ise “Aziz milletimiz menfur, hain darbe girişiminde Çanakkale’de, düşmana ne cevap vermişse 15 Temmuz 2016 günü de aynı cevabı hainlere vermiş, yurdumuzun düşmanlara karşı geçilmez olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiş; ülkemizin bölünmez birliğini ve bütünlüğünü kanıtlamıştır. Aziz milletimizin yazdığı kahramanlık destanıyla hüsrana uğratılmış olan bu hain darbe girişimini asla unutmayacağız. Çanakkale Ruhu’nun, vatan topraklarında ve Aziz Milletimizin kalbinde hala canlı olduğu 15 Temmuz’da bir kez daha ortaya çıkmıştır. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıl dönümünde; aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi ve tüm kahramanlarımızı minnetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

 Haberi Kaynak Sitede Oku