“Proje üretmeye, fikir sunmaya çalışıyoruz”

1 ay önce eklendi 13 defa görüntülendi

Çanakkale Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı Toplantısında, meclisin İYİ Parti Grup Başkanvekili Burak Kunt, açıklamalarda bulundu.

Çanakkale Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Burak Kunt, yapmış olduğu konuşmasında, “2019 Temmuz ayında dalış turizmi ile sunum yapmıştık. 7 ay öncesinde raporu sunduk. Dalış noktalarına yabancı turistler gelmeye başlamış. Belediye olarak bu konuda hazırlık yapmalıyız. Planlama yapmalıyız. Bu önerileri gündeme getirmek istiyoruz.

Her mecliste elimizden geldiğince proje üretmeye, fikir sunmaya çalışıyoruz. Farklı bir hava katmaya çalışıyoruz. Bugün bizim önermek istediğimiz bir fikir var. Akaryakıt, hayat pahalılığı, sağlık… Biz bisiklet kullanımını öneriyoruz. Yakıtı olmadığından, sürekli bakım v.s gibi büyük bakım giderleri çıkarmayan bu taşıtları kapitalizm pek sevmez.

Biz bisiklet severlerle konuştuk. En önemlisi olarak dikkat ettiğimiz nokta, bisiklet severler akşamları bisikletlerini bırakacakları, koyacakları yer bulamıyorlar. Sayın Başkan biz öncelikle yeni yapılacak binalara bir bisiklet otoparkı şartı koyalım. İmar gündemimize getirelim. Bu bir zorunluluk haline gelsin. Belirli alanlar yaratalım, bu alanları vatandaşa makul ücretlerle kiralayabileceğimiz alanlar oluşturalım. Birkaç noktada pilot bölge belirleyip, çirkin görüntünün üstesinden geliriz diye düşünüyoruz. Bisiklet kullanımını cazip kılalım istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal

“Proje üretmeye, fikir sunmaya çalışıyoruz” yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku