Papaz Plajı’na tesis kuruluyor

1 yıl önce eklendi 35 defa görüntülendi

Çanakkale’nin cennet köşelerinden birisi olan, bakir yapısı ile denizi, kumsalı ile göz dolduran Papaz Plajı’nda tesis kurulacak. Edinilen bilgiye göre, Papaz Plajı 1 milyon 200 bin TL bedelle on yıllığına kiralandı. Kiralanan alana yapılan kamp alanları, sosyal tesisler ve enerji nakil hatları için ise 1 milyon 900 bin TL harcandığı belirtildi.

Çanakkale’nin güzide alanlarından olan, denizi ve plajı ile göz dolduran, Papaz Plajı’na tesis kuruluyor. Ezine Yeniköy’e bağlı olan, halk arasında Papaz Plajı olarak bilinen alana tesis kurulacağı ifade edildi. Geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan alanı İzmir’den bir firmanın kiraladığı belirtildi.

Edinilen bilgiye göre Yeniköy Sahili 1 milyon 200 bin TL bedelle on yıllığına kiralandı ve alanda peyzaj projeleri, kamp alanları, sosyal tesisleri için 1 milyon 900 bin TL harcandı.

TKP Çanakkale İl Örgütü tarafından konuyla ilgili yazılı basın açıklamasında bulunuldu. TKP tarafından yapılan basın açıklamasında, “Geçtiğimiz hafta ihaleye çıkartılarak 10 yıllığına kiralanan Yeniköy/Papaz Plajı bunun en son örneği oldu.

Çanakkale ve Ezine halkının tatil yapabildiği kamusal alanlarından olan, bölgenin en temiz suyuna ve kumsalına sahip olan ve Troya Tarihi Milli Parkı içerisinde yer alan bu plaj, üzerine Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından 2 milyon lira harcanarak yapılan iki adet kır lokantası, çadırla konaklama alanları ve diğer ek tesisleriyle birlikte sermayeye peşkeş çekildi.

Dağlarının büyük bir kısmına maden arama izinleri verilen, tarım arazileri eko-turizm adı altında gittikçe daha fazla imara açılmaya başlanan, Cengiz İnşaat’ın şirketlerinin maden ruhsatları toplamaya başladığı kentimizde bu kadar büyük bir sahilin bir şirkete peşkeş çekilmesi Çanakkale için bir ilk olma özelliği taşıyor. Buna izin vermeyeceğiz!” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal

Papaz Plajı’na tesis kuruluyor yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku