Pandemi bitti mi?

11 ay önce eklendi 52 defa görüntülendi

Üniversitelerde yüz yüze eğitim 11 Ekim Pazartesi günü başladı. Çanakkale’de 48 bin öğrenci üniversiteye gitmeye başladılar. Koronavirüs sürecinde vakalar artmaya devam ederken, vefat sayıları da ciddi şekilde artışını sürdürüyor. Koronavirüs süreci ciddiyetini korurken, Prof. Dr. Cumhur Aslan, sosyal medyadan fotoğraflar paylaştı. Aslan, Üniversite sınıfından paylaştığı fotoğrafta 57 öğrenci bir sınıfta ders yapıyoruz derken, sosyal mesafe gibi bir kavramın olmadığı görüldü. Aynı zamanda tıklım tıklım belediye otobüslerinin fotoğrafını da paylaşan Aslan, “Çözüm şart” dedi.

Çanakkale’de üniversitenin yüz yüze eğitime geçmesi ile birlikte, şehir içerisinde yoğunluk arttı. Bir buçuk yılın sonunda, Çanakkale tekrar eski canlı günlerine dönüş yaparken, eğitim-öğretim yılı yurt sorunu başta olmak üzere sıkıntılarla başladı.

Prof. Dr. Cumhur Aslan, üniversite içerisinden ve belediye otobüsünden çekmiş olduğu fotoğraflarla ilgili, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. 57 kişi bir sınıfta ders yapıyoruz diyen Aslan, aynı zamanda ayakta duracak yer olmayan otobüsten çektiği fotoğrafı da kamuoyu ile paylaştı.

Aslan hem Belediyeye hem de ÇOMÜ’ye seslendiği paylaşımında çözüm şart dedi.

Prof. Dr. Cumhur Aslan tarafından sosyal medyada yapılan paylaşımda, “Sevgili ÇOMÜ dün derse girdim, 57 öğrenci vardı ve sınıf tamamen doluydu. Değil birer kişi yan yana ya da arka arkaya oturmak çünkü yer yok, dün fotoğraf almayı unuttum, haftaya alacağım.

ÇOMÜ rektörlüğü ve dekanlığı konuya dair önlemleri en kısa zamanda güncelleyerek yeni bir karar almak zorundasınız. Yoksa koronavirüs yaşının 23’ün altına indiği hastalıklar çok fazla başımızı ağrıtacaktır.

Sevgili Çanakkale Belediyesi…

Ben üç gündür otobüsleri kullanıyorum. Öncelikle bazı otobüsler yarım ve bunlar asla ve kat’a kabul edilemez. İki, Cuma günü için mutlaka ek önlem alınmalı çünkü Cuma pazarı gün boyunca yolcu sayısını katlıyor. Üç, az ve oldukça sınırlı seferleri azaltarak ÇÖMÜ otobüs seferleri arttırılmalıdır.

Bu sınıfın ilk anı, sonra sınıf ağzına kadar doldu. Beş kişi daha gelse oturacak yer yoktu. Bu fotoğraf ise oldukça boş anında çekildi. Çözüm şart” dedi.

Tunahan Ünsal

Pandemi bitti mi? yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku