Öz ve Turan, Ankara’da Çan için bir araya geldiler

1 yıl önce eklendi 52 defa görüntülendi

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, sivil toplum kuruluşu başkanlarıyla birlikte Ankara’ya giderek AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan’ı ziyaret etti.

Çan Belediye Başkanı Bülent Öz, beraberinde STK Başkanlarıyla birlikte Ankara’ya gitti. Burada, AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan’ı ziyaret eden Öz, şu açıklamalarda bulundu: “Şehrimizin gelişimine ve değişimine ışık tutacak, ekonomik anlamda kalkınmasına katkı sunacak, bölgede istikrar yaratacak sosyo-ekonomik yapılanmalara ev sahipliği yapacak projelerimiz yanımızda; Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli başkanları ile birlikte Ankara’dayız. STK Başkanlarımıza Çan için bizlere eşlik etmelerinden dolayı ayrıca teşekkürlerimi iletirim. Bu anlamda devletin destekleyen ve teşvik eden yanında olarak, her fırsatta kapısını çaldığımız ve yardımlarını bizlerden esirgemeyen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Sayın Bülent TURAN’ı ziyaret ederek bazı konularda görüşmeler gerçekleştirdik.”
“Görüşme konularımızı içeren ve “Proje Dosyamızda” yer alan OSB konusunda ilgili bakanlıkların il Müdürlükleri ile görüşlerimizin sürdüğünü, Sanayi ve Ticaret Odası ve Borsası ile birlikte yürütülen OSB Alanında yatırım yapmaya hazır firmaların talepleri oluşmaya başladığınından kendilerini haberdar ettik. Çan OSB sürecinde Bakanlık görüşmelerinde kendisinin her konuda yardımcı olacağı bizleri sevindirdi. Bununla birlikte Kocabaş Çayı’nın düzenlenmesi ve ruhsubat görüntüsünün engellenmesi için çay yatağına yapılması elzem olan “tersip bend” projesinin hızlanmasını talep ettik. Hemşehrilerimizin heyecan ile beklediği ilçemize bir fakülte getirilmesi konusundaki taleplerimizi içeren görüşmeleri sayın vekilimize ilettik. Kendisi de belirli aşamalar gerçekleştiğinde yardımcı olacağını ifade ettiler.”


“Son olarak ilçemizin ihtiyaç duyduğu ve hemşehrilerimizin heyecanla beklediği, tüm siyasilerin, oda ve stk’ların da başından beri uğraş verdiği “Fen Lisesi” inşaasının yapılacağını kendileri tekrar ifade etmeleri bizleri sevindirdi. Ayrıca süt üreticilerini ilgilendiren; süt fiyatlarının düşük olduğu sorusuna sayın vekilimiz bununla ilgili çalışmaların yapıldığı ve üreticiyi memnun edecek bir karşılığın sağlanacağını ifade ettiler. Sayın Bülent Turan’a, Çanımız için yapılmasını düşündüğümüz ve düşünülen projeler çerçevesinde her konuda hassasiyet göstermesinden dolayı çok teşekkür ederiz. Ayrıca Sayın Turan’a Belediyemiz seramik atölyemizde hazırlanan vazomuzu takdim ettik.”

Haberi Kaynak Sitede Oku