“Organize bir organizasyonluk!”

1 yıl önce eklendi 141 defa görüntülendi

CHP Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, 15 il ve Zonguldak için önce ardından ilan edilen, ardından ise geri çekilen sokağa çıkma kararına tepki gösterdi. Erkek, konuyla ilgili yaptığı paylaşımda “Sokağa çıkma yasağı ile gördük ki iktidarın ülkemizi yönetme tarzına özetle “Allah’a emanet” diyebiliriz. Askerler teslim olacak, ‘normalleşme’ diye iç hat seferleri için binlerce yurttaşımız bilet aldı. Organize bir organizasyonsuzluk Türkiye’nin başına musallat oldu maalesef…” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanlığının önerisi ve İçişleri Bakanlığının genelgesiyle bu hafta sonu da 15 il için sokağa çıkma sınırlaması uygulanacağının dün gece ilan edildi. Ardından ise Cumhurbaşkanı Erdoğan kararı iptal ettiğini duyurdu.

“İPTAL ETME KARARI ALDIM”
Konuyla ilgili açıklama yapan Erdoğan, kararı aldıklarını ama vatandaşların değerlendirmesi üzerine tekrar değerlendirdiklerini kaydederek “Vatandaşlarımızdan aldığımız değerlendirmeler, bizi kararı yeniden gözden geçirmeye yöneltti. Tek amacı hastalığın yayılmasını önlemek ve vatandaşımızı korumak olan bu kararın, farklı sosyal ve ekonomik sonuçlara yol açacağı anlaşıldı. 2,5 aylık bir aradan sonra yeniden günlük hayatını düzenlemeye başlayan vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmesine gönlümüz razı olmadı. Bunun için, Cumhurbaşkanı olarak, 15 ilimizi kapsayan hafta sonu sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını iptal etme kararı aldım. Vatandaşlarımdan, maske-mesafe-temizlik kurallarına bu süreçte de titizlikle riayet etmelerini önemle rica ediyorum” dedi.

“DEVLET YÖNETMEK TEK ADAMA BIRAKILDI”
CHP’li Muharrem Erkek ise karara sert tepki göstererek şu ifadeleri kullandı: “Saray, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı… Birbirinden haberleri yok. Biri Sokağa Çıkma Yasağı yok diyor, diğeri ilân ediyor, Saray ise yasağı iptal ediyor. Devlet yönetme ciddiyetini tek adamın keyfi nedeniyle kaybetmek ne kadar üzücü…”

“ORGANİZE ORGANİZASYONLUK TÜRKİYE’NİN BAŞINA MUSALLAT OLDU”
“Sokağa çıkma yasağı ile gördük ki iktidarın ülkemizi yönetme tarzına özetle “Allah’a emanet” diyebiliriz. Askerler teslim olacak, ‘normalleşme’ diye iç hat seferleri için binlerce yurttaşımız bilet aldı. Organize bir organizasyonsuzluk Türkiye’nin başına musallat oldu maalesef…”

Esra Çanlı

 Haberi Kaynak Sitede Oku