O Türkiye’nin sayılı vekillerindendi

9 ay önce eklendi 33 defa görüntülendi

Eski CHP Milletvekili Gani Aşık, geçtiğimiz gün Çanakkale’ye geldi. Çanakkale ziyareti sırasında, yıllardır emek verdiği partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ni de es geçmeyen Aşık, CHP İl Başkanlığı’na ziyarette bulundu.

Döneminde, CHP’nin en farklı milletvekillerinden olan Gani Aşık, geçtiğimiz gün Çanakkale’ye geldi. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Gani Aşık, farklı il ve ilçelerde hatta yurtdışında din görevlisi olarak çalıştı.

Berlin ve Stutgart bölgelerinde Din ateşesi olarak da görev yapan Gani Aşık, 1977 genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Milletvekili olarak seçildi. 16.dönem Kayseri Milletvekili Gani Aşık, 1997 yılında hayatını kaybeden kardeşi Mustafa Ganiler’i mezarı başında ziyaret etti.

Kardeşi Mustafa Ganiler’i ziyareti sonrası, Aşık bir ziyarette yıllardır emek verdiği partisi CHP’ye yaptı. Torunu Selin Aşık ile birlikte, CHP İl Başkanlığına ziyarette bulunan Aşık, ilk defa tanıştığı İl Başkanı Metin Ümit Ural ile sohbet etti.

CHP’nin ilahiyat mezunu, din adamı sayılı milletvekillerinden olan Gani Aşık, Türk siyasetinde farklı bir isim olarak dikkat çekiyor.

Ziyaret ile ilgili görüşlerini gazetemiz ile paylaşan İl Başkanı Ural ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ural, “Çanakkale’ye gelen Aşık’ın CHP’yi es geçmeyerek ziyarette bulunması ve bizlere vakit ayırması çok memnun edici ve anlamlıdır” dedi.

Tunahan Ünsal

O Türkiye’nin sayılı vekillerindendi yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku