“Neyi doğru biliyorsunuz ki?”

11 ay önce eklendi 35 defa görüntülendi

CHP Çanakkale Milletvekili ev Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Osman Öcalan’ın kırmızı bültenle arandığını bilmiyordum” sözlerine tepki gösterdi. Erkek, “Neyi doğru biliyorsunuz ki? Sürekli bir kandırma ve kandırılma durumu!” sözlerini kullandı.
PKK Elebaşısı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın TRT Kürdi’ye röportaj vermesine yönelik eleştiriler sürüyor. Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı Erdoğan da konuyla ilgili değerlendirmede bulunmuş ve sözleri büyük tepki toplamıştı. Erdoğan, Öcalan’ın kırmızı bültenle arandığını bilmediğini ifade ederek, “Doğrusu ben Osman Öcalan’ın kırmızı bültenle arandığını bilmiyordum. Ancak TRT’ye müracaat etmiş ve TRT Kürdi’de böyle bir program yapmışsa bunu da TRT’deki arkadaşlarımız bilirler Ben o kurumdaki arkadaşlarımızın da bu hassasiyetle adım attıklarına inanıyorum” demişti.
CHP Çanakkale Milletvekili ev Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek de konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulundu. Erkek, “Neyi doğru biliyorsunuz ki? Sürekli bir kandırma ve kandırılma durumu!” dedi.

Haberi Kaynak Sitede Oku