“Memnun olmak mümkün değil”

1 yıl önce eklendi 74 defa görüntülendi

Kademeli normalleşme sürecine, esnafın işletmesini saat 21.00’de kapatması kararlaştırılmıştı. Esnaf normalleşme sürecinde uygulamadan memnun olmadığını dile getirdi. Aylar sonra açılan ve müşteri ağırlamaya başlayan esnaf, tam anlamıyla normale geçilmesi gerektiğini ifade etti. Konuyla ilgili Esnaf Odası Birlik Başkanı Ünal Özcan ile görüştük. Başkan Özcan, “Saatten memnun olmak mümkün değil. Herkesin beklentisi normal saatlere dönmek” dedi.

Türkiye genelinde, 1 Haziran sonrası kademeli normalleşmede ikinci döneme geçildi. İkinci dönemde ise mekanların saat 21.00’de kapanması kararlaştırıldı. Aylar sonra işletmelerini açan esnaf ise tam iş yapacağı saat diliminde mekanların kapanmasına tepki gösterdi. Esnaf en azından saat 23.00-00.00 saatleri daha makul yorumlarında bulundu. Esnaf Odası Birlik Başkanı Ünal Özcan, konuyla ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Başkan Özcan yapmış olduğu açıklamada hem dükkanların kapanma saatlerine hem de zincir marketlere değindi.

Esnaf Odası Birlik Başkanı Ünal Özcan, “Saatten memnun olmak mümkün değil. Yaz sezonu başladı. Özellikle belli bir meslek grubundaki esnafın iş yapma saati genelde akşam saat 17.00’den sonra başlıyor. Herkesin beklentisi normal saatlere dönmek…

İlk süreçte hemen normale dönme ihtimalini vermiyorduk. Akşam saat 21.00’de kapanmaktan kimse memnun değil. Vaka sayılarına göre önümüzdeki dönemde, ayın sonuna doğru normal saatlere dönebileceğimizi düşünüyoruz.

AVM’lerin Pazar günleri kısıtlamaya tabi olması ve zincir marketlerde, kısıtlama sürelerinde birçok ürünün satılmamasından çok memnunuz. Bunun kalıcı hale gelmesini istiyoruz. İnşallah bu durum yalnızca kısıtlama sürecinde değil devamlı hale gelir” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal

“Memnun olmak mümkün değil” yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku