MECLİSTE İTTİFAKI GEREN İDDİA:"İYİ PARTİ VARLIĞINI CHP'YE BORÇLU"

1 yıl önce eklendi 52 defa görüntülendi

Çanakkale Belediye Meclisinde tansiyon yükseldi. Millet İttfakını oluşturan ve 2019 yerel seçimlerinde CHP'nin oy oranının yükselmesinde önemli katkısı bulunan ve Meclise CHP listesinden girip seçim sonrası grup kuran  İyi Partililer, hiç beklemedikleri bir suçlamayla karşı karşıya kaldı. İyi Parti'nin varlığını CHP'ye borçlu olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın sözleri sinirleri gerdi. İyi Parti Grubu, Gökhan'ı protesto ederek meclis toplantısını  terk etti.

Daha önce de Gökhan ile benzer tartışmalar yaşayan İyi Partililer, İmar ve Bütçe Komisyonlarında yer almamaktan yakınıyorlardı. Bu akşamki Meclis tolantısında konu yeniden gündeme geldi ve tartışma çıktı. İyi Partili Burak Kunt ile Meclisi yöneten CHP'li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan arasında yaşanan polemikleri meclis üyeleri sessizlik içinde izlerken İyi Partili Kunt'un Ak Parti Grubuna dönerek Grup Başkanvekili Esra Yüksel'den özür dilemesi herkesi şaşırttı. "İyi Parti varlıağını CHP'ye borçlu' diyen Gökhan'ın sözlerinen sonra gözler yarın İyi Parti Grubu adına İl Teşkilatı tarafından nasıl bir tepki geliştireceğine çevrildi. 

Daha önceki tartışmalar sonrası İyi Parti'nin CHP'li Gökhan'dan duyduğu rahatsızlık ve tutumu CHP Genel Merkezi düzeyine kadar taşınmıştı. Ancak daha sonra araya girmelerle İl yönetimleri düzeyinde karşılıklı ziyaretler gerçekleştirilip Millet İttifakının belediye meclisinde devamı sağlanmıştı. Bu kez yine aynısı mı olacak bilinmez ancak İyi Partililerin her seferinde CHP'li belediye başkanı tarafından azarlanmaları, komisyonlara sokulmamaları, ittifak pazarlığındaki gibi hareket edilmemesi İyi Parti cephesinde rahatsızlık yaratıyordu. 

Haberi Kaynak Sitede Oku