Meclis CHP’siz toplandı

10 ay önce eklendi 24 defa görüntülendi

Cuma günü İl Genel Meclisi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Grubu 6 madde ile ilgili gerekli komisyon çalışmalarının tamamlanmamasını gerekçe göstererek meclisi terk etmişti. Cumartesi günü gerçekleşen İl Genel Meclisi 5. Birleşiminin 2. Oturumu CHP’siz toplandı. Ancak saf çoğunluğun dörtte biri kadar meclis üyesinin toplantıya katılması yeterli olduğu için tartışmalı 6 madde karara bağlandı.

Cuma günü İl Genel Meclisi’nde Cumhuriyet Halk Partisi Grubu 6 madde ile ilgili gerekli komisyon çalışmalarının tamamlanmaması, komisyonlarda ve gruplarda gereken fikri oluşturacak kanaat ve altyapı oluşmaması, kamuoyu ve ilgili kamu otoriteleri yeterince bilgilendirilmemesini neden göstererek meclisi terk etmiş, meclis saf çoğunluğun sağlanamaması nedeni ile cumartesi gününe ertelenmişti. Cumartesi günü gerçekleşen İl Genel Meclisi 5. Birleşiminin 2. Oturumu CHP’siz toplandı. Ancak saf çoğunluğun dörtte biri kadar meclis üyesinin toplantıya katılması yeterli olduğu için tartışmalı 6 madde karara bağlandı.

Maddelerden birine MHP Grup Başkanvekili Enver Koç diğerlerinden farklı olarak kısa süre önce Meclise geldiği ve yeterli araştırma yapılmadan Meclis Başkanı tarafından doğrudan gündeme alındığı gerekçesi ile itiraz ederek ret oyu kullandı.

Ş. Ezgi Tuncel

Meclis CHP’siz toplandı yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku