MAHALLE YANARKEN SAÇ TARANMAZ.!

1 yıl önce eklendi 67 defa görüntülendi

CHP’nin Çanakkale ilçe Belediye Başkanları mevcut sorunları ile mücadele edip çözümler arar iken, CHP’nin Çanakkale Milletvekilleri bu durumlar karşısında ne yaptı yada ne yapıyorlar. Koskoca bir Hiç. CHP seçmeni de bu duyarsızlık karşısında fazlası ile tepkililer. Muharrem Erkek ve Özgür Ceylan’ın ürettikleri ; Varsa yoksa siyasi polemik , varsa yoksa muhalif söylemler… Bu şehre, bu şehrin insanlarına böyle hizmet edemezsiniz. Çanakkale sadece Kirazlı- Balaban’dan ve tahrik kokan eylemlerden ibaret değil. Kalkıp mevkidaşınız olan aynı şehrin Milletvekilleri olduğunuz AK Parti’li Bülent Turan veya Jülide İskenderoğlu’nun kapısını çalmak sizi aciz bir insan yapmaz, İNCİLERİNİZ DÖKÜLMEZ… Bu tavır ve eda ile bu kadim şehre ve insanlarına ancak ihanet etmiş olursunuz.

Belediyelerde yaşanan bir çok sıkıntılar ve hayata geçirilemeyen projeler var. Bunlar Ülke genelinde olduğu gibi Çanakkale’nin 12 ilçe ve 11 Beldesinde de ama az ama çok mevcut.

En başta Çanakkale Merkez Belediye’sinin tamamlanamayan Yeşil Hizmet Binası, Cennet Otopark, Sarıçay ve Sosyal Konutlar gibi gündem de yer alan sorunlarının tartışıldığını ve gündeme taşındığını uzun süredir görüyor ve de hep birlikte izliyoruz.

Çoğu yazımızda bunlar ve farklı konular dahil olmak üzere Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı eleştirdik ama şunu da belirtmek isterim ki sayın başkan da bunların yaşanmasını kanımca istemezdi. Kasıttan ziyade plansız, projesiz ve istişarenin eksik kalmasından dolayı bu olumsuzluklar gündemde yer alarak var olmaya devam ediyor. Tabii ki bunları mazeret olarak kabul edip sorunları da görmezden gelemeyiz. Çözüm belli belediye meclis üyelerinden , milletvekillerine kadar ortak akıl ve alınacak kararlarla bunların üstesinden gelinebilir.

AK Parti Milletvekilleri sahadalar ve hem sahada, hem TBMM çatısı altında Çanakkale için çalışmaya devam ediyorlar. ”Biz 12 ilçe ,11 Belde ve 600 e yakın köyün, Çanakkale’nin Milletvekilleriyiz, hangi partili olursa olsun tüm Muhtarlarımıza ,tüm Belediye Başkanlarımıza kapımız sonuna kadar açık…” demekten de onurla bahsediyorlar. Sosyal medya ve gazete manşetlerinden de bunların doğruluğunu ve samimiyetini, CHP’li başkanların yaptığı açıklama ve verdikleri demeçlerden de de açıkça görebiliyoruz.

Çanakkale Merkez, Bozcaada, Gökçeada, Ayvacık, Gelibolu, Eceabat, Bayramiç, ve Çan olmak üzere İktidar Partisinden olmayan tüm Muhalif Partilerin Belediye Başkanları, görev bölgelerinde yaşanan sorunların ve eksikliklerin giderilmesi , projelerinin desteklenmesi ve çözüm odaklı sonuçların elde edilebilmesi için ”Ben tüm Çanakkale’nin, Çanakkale Halkının Hizmetkarıyım” şiarını ilke edinmiş AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın kapısını çalmaktan erinmiyorlar.

En son olarak CHP’li Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ’ün ziyaretinden sonra, dünden önce yapılan meclis toplantısında Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ”tekrar Bülent Turan beyi ziyaret ederek, destek isteyeceğim…” dedi.

Yine aklıma gelenlerin başında Çanakkale İl Genel Grup Başkanı Sadık Göğüsgeren, Bayramiç Belediye Başkanı Mert Uygun ,Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz, Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli başkanlıklarını yürüttükleri ilçelerin ihtiyaçları ve sorunları doğrultusunda; çözüm noktası ve köprü vazifesi olarak Bülent Turan’ı görüyorlar. Doğru da yapıyorlar, olması gereken de zaten bu değil mi. Onlar da şehirlerinde bulunan sadece CHP’li ve İyi Partili vatandaşların değil, aynı zamanda AK Parti ve MHP seçmeninin de Belediye Başkanları olduklarının bilincinde olarak, hizmetin İktidar desteği almadan yapılmasının zor olduğunu biliyorlar.

Peki bahsettiğimiz bu sorunların çözümü doğrultusunda CHP’nin Çanakkale Milletvekilleri ne yaptı yada ne yapıyorlar. Kos Koca bir Hiç… Arada bir koltuklarından kalkarak ANKARA’dan Çanakkale’ye gelip; facebook ve sosyal medya siyaseti yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek Başta olmak üzere yine kendi seçmeninin dahi ismini bilmediği CHP’nin Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan; Çanakkale Merkez Belediyesinde yaşanan sorunlar dahil olmak üzere, CHP veya İYİ partili İlçe Belediyelerinin hangi sorunlarını gündeme taşıyıp çözümü doğrultusunda İktidar Partisinin Çanakkale Milletvekilleri ile yada Bakanlıklar ile görüşme yaptılar. YAPMADILAR… Arada bir Kürsü’den , yada sosyal medya hesaplarında polemik üretmekten başka Çanakkale adına ne yazık ki tek bir adım dahi atmadılar. Varsa yoksa eleştiri varsa yoksa Kirazlı Balaban Altın Madeni Eylemleri… Yahu sizler bu şehrin 12 İlçe ,11 Belde ve 600 köyün Milletvekili değilmisiniz.?

Daha geçtiğimiz aylarda AK Partili Bülent Turan CHP’li Çanakkale Belediye Başkanlarının tamamı ile düzenlenen toplantıda bir araya gelerek ” Şehrin tüm sorunlarının çözümünde belediyenin hangi partide olduğuna bakmaksızın destek verdiklerini ve çözüm üretmeye gayret ettiklerini, tüm basın ve başkanlar önünde ifade etmedi mi..?  ”CHP’li belediyeler olsun, İYİ Parti’li belediyeler olsun, gelen taleplerde hiçbir zaman desteğimizi esirgemedik. Kapımız her zaman sonuna kadar açık oldu. Kadirşinas hemşehrilerimiz için parti ayrımı gözetmedik. Bakınız, hepimiz bu toprakların insanıyız. Şu anda aynı masanın etrafındayız. Yarın görevlerimiz bittiğinde bugün yaptıklarımızla hatırlanacağız ” demedi mi.!

Varsa yoksa siyasi polemik , varsa yoksa muhalif söylemler; bu şehre, bu şehrin insanlarına böyle hizmet edemezsiniz. Çanakkale sadece Kirazlı- Balaban’dan ve tahrik kokan eylemlerden ibaret değil. Kalkıp mevkidaşınız olan aynı şehrin Milletvekilleri olduğunuz AK Parti’li Bülent Turan veya Jülide İskenderoğlu’nun kapısını çalmak sizi aciz bir insan yapmaz, İNCİLERİNİZ DÖKÜLMEZ… Bu tavır ve eda ile bu kadim şehre ve insanlarına ancak ihanet etmiş olursunuz.

HDP’li Milletvekillerini ziyaret etmekten daha mı zor Çanakkale’nin seçilmiş vekillerini ziyaret edip; ortak akıl ile hareket etmek, ortak projeler üretmek, çözümler için destek istemek… Özet ile Çanakkale Merkez’de tabiri caiz ise MAHALLE YANIYOR, siz ise MAHALLELER YANAR İKEN SAÇLARINIZI TARIYORSUNUZ… Yazık…

Haberi Kaynak Sitede Oku