Maden sektöründe iş güvenliği görüşüldü

8 ay önce eklendi 30 defa görüntülendi

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı Ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyet tarafından finanse edilen özellikle madencilikte iş sağlığı ve güvenliğinin geliştirilmesi projesi MİSGEP’in Maden Sektörü İstişare toplantısı Vali İlhami Aktaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Öncesinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda yapılan çalışmaların yer aldığı tanıtım filmlerinin gösteriminin yapıldığı program Kolin Otel Güvenlik Müdürü Adnan Çelik’in güvenlik bilgilendirmesi ile başladı. İş Kurumu İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz’un konuşmasının ardından sırasıyla MİSGEP Takım Lideri Gökhan Güler,  İş Sağlığı Güvenliği Genel Müdürü Cafer Uzunkaya birer konuşma gerçekleştirdi.

Program MİSGEP Tanıtımı, Madencilik sektöründe planlama aşamasında iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları ve dünyadan örnekler, madencilik ve idari para cezalarına ilişkin yasal yükümlülükle, maden sektöründe iş kazaları sonrası tazminatlar, sendikalaşma ve İSG’ye etkisi, Pnömakonyoz hastalığı ve sonuçları, iş kazalarını önlemenin maliyeti ve faydaları konulu sunumlar ile devam etti.

Ş. Ezgi Tuncel

Maden sektöründe iş güvenliği görüşüldü yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku