Köylere Hizmet Götürme Birliği Seçimi Yapıldı

6 ay önce eklendi 24 defa görüntülendi

Biga Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin Seçimli Genel Kurulu bugün Biga Kaymakamı Erdinç Dolu başkanlığında Biga Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Saygı Duruşu’nun ardından okunan İstiklal Marşı’nın okunmasıyla toplantı başladı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörlü Hasan İskender toplantının başında köy muhtarlarını yapılacak yatırımlarında alabilecekleri destekler hakkında bilgilendirdi.

Biga Kaymakamı Erdinç Dolu; “Tarım ve hayvancılıkla uğraşmak isteyen tüm vatandaşlarımıza devletimiz cömert, ciddi hibe programlarını açıyor” dedi.

2021 yılında Biga Köylere Hizmet Götürme Birliği 27 milyon 801 bin 456 lira 8 kuruş gelir elde ederken; 26 milyon 716 bin 575 lira 13 kuruş gider gerçekleştirdi.

Köy içme suları kullanım, bakım, onarım ve işletme ücretlerinin görüşmeleri sırasında Ramazanlar Köyü Muhtarı Zihni Şenkal’ın köylerde kullanılan suyun metreküp tavan fiyatının arttırılması önerisine Biga Kaymakamı Erdinç Dolu sıcak bakmazken; 1 metreküp suyun kullanım bedeli en düşük 2 lira, en yüksek 4 lira 50 kuruş olarak aynı şekilde kabul edildi.

Tüm köy muhtarlarının eksiksiz katıldığı Birlik Encümeni seçimi sonucunda Ak Partili İl Genel Meclis Üyeleri Bülent Korkmaz ve Saim Yılmaz 89’ar oy alarak yeniden encümen üyesi seçildiler. CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Levet İrez ise 28 oy aldı. Aday olan muhtarlardan ise 80 oy alan Ramazanlar Köyü Muhtarı Zihni Şenkal ile 72 oy alan Hacıhüseyinyaylası Köyü Muhtarı Zeki Bülbül 72 oy alarak birlik encümeni seçildiler. Aksaz Köyü Muhtarı ise 47 oy aldı.

Haberi Kaynak Sitede Oku