Kocatepe zamanda yolculuğa çıktı

1 yıl önce eklendi 71 defa görüntülendi

TFF’nin almış olduğu kararla, önümüzdeki sezon Süper Amatör Lig’de mücadele edecek olan Kocatepespor’un eski fotoğrafları göz doldurdu. Geçmiş dönemden bu yana Çanakkale’de temsilini kaybetmeyen kulüp, nostaljik fotoğrafları ile zamanda yolculuğa çıkardı.

Çanakkale Dardanelspor, Hastanebayırı Gençlik Spor, Kocatepespor kentte herkesin bildiği, bir zamanlar çocukluk yıllarında, top koşturduğu, idmanlar yaptığı kulüpler olarak varlıklarını koruyorlar. Hasan Kabze, Selçuk İnan gibi yıldızlar yetiştiren Dardanelspor, bir zamanlar Galatasaray’a, Çanakkale Geçilmez dediğinde yer yerinden oynamış ve Çanakkale ulusal spor camiasında adını altın harflerle yazdırmıştı.

O günlerden bu güne hem Çanakkale’de hem futbolda çok şey değişti. Formalar, stiller, oyun alışkanlıkları, pozisyonlar, oyun hızı değişti, o günlerde çekilen fotoğraflar ise raflara kalktı. Taki Kocatepespor, sosyal medya hesabından o günlere dair fotoları paylaşana kadar. Stadyumda kulübün yaşadığı coşku o günlerde kameralara yansırken, fotoğraflar Çanakkalelileri zamanda yolculuğa çıkardı.

Tunahan Ünsal

 Haberi Kaynak Sitede Oku