Kızılay Biga’ya 3 Konteyner Daha Kazandırdı

1 yıl önce eklendi 50 defa görüntülendi

    Kızılay Biga Şubesi geçtiğimiz aylarda Biga Belediyesi’nden tahsisini talep ettiği ve meclis kararı ile 5 yıllığına tahsisi gerçekleştirilen alana 3 Konteyner getirdi.

   Biga Şube Başkanı Erdoğan Başer yaptığı açıklamada “Öncelikle bizden önce görev yapan Başkan İsmail Koyuncu’ya, Ondan önceki Başkanımız Nail Çapalov, Osman Çapalova bizlere bu imkanları bıraktıkları için teşekkür etmek istiyorum.

Bizde taş üstüne taş koyarak, mevcutları azaltmadan, arttırarak hizmet etmeye çalışıyoruz.

Birkaç Ay önce İtfaiye Müdürü ile yaptığımız görüşmede itfaiyenin yanında ve 112 merkezinin arkasında bulunan çamlık alanın Kızılay için çok uygun olduğunu görüşmüştük.

Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ile görüştüğümüz de uygun olacağı değerlendirildi ve tahsis işlemleri sonrası alan Biga Belediyesince konteynerleri koyabileceğiniz hale getirildi. Başkanımıza teşekkür ederiz. Merkezimizden talep ettiğimiz 3 konteyneri  Biga’mıza kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Bu alan bilgilendirmeler ve afetlere hazırlık açısından çok değerli.

Burada vereceğimiz eğitimlerde 112 deki sağlıkçılar ve itfaiye ile birlikte hareket edebileceğiz, çok yakınında bulunan jandarma komutanlığı afetlerde koordinasyon açısından çok değerli.

İlçemizin Dört Bir Yanında Var Oluyoruz

İÇDAŞ Kapalı Spor Salonu yanında, Bahçedeki konteynerimiz ile gençlerin etkinliklerine katkı sağlıyoruz, Bahçeli ve Ağaköyde bulunan Konteynerler  ile Afete hazırlık  erzak ön kayıt kabul masası alanları oluştururken, Ağaköyde üniversitede gençlerimize hizmet, Bahçelide Kızılay Bilmer hayalimiz ile milli şuurun yanı sıra doğada hayatı bilinçlendirmek için çalışmalar planlıyoruz. Ağaköy kampüs ve Bahçeli aynı zamanda olası depremlerde kurtarma ekiplerinin konaklama alanı niteliğinde olacak.Biga merkezde Ziraat Bankası karşısında ofisimiz bulunmaktadır. Kent Meydanına gönüllü merkezi, Çiçeklidede bölgesine ihtiyaç sahipleri için projelerimiz ile ilçemizin dört bir yanında var oluyoruz.

Gönüllü olarak Kızılay da yer almak isteyenler dijital ortamda gonulluol.org üzerinden kayıt yaptırabilirler. Faaliyetlerimizden dijital ortamda haberdar olabilir ve katılmak için başvurabilirler.”Dedi.

Haberi Kaynak Sitede Oku