“Kentin bu birlikteliklere ihtiyacı var”

1 yıl önce eklendi 32 defa görüntülendi

Çanakkale Belediyesi Ocak Ayı Belediye Meclis Toplantısı, dün saat 17.00’da Ülgür Gökhan başkanlığında Parion Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulunan Başkan Gökhan, geçtiğimiz günlerde AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’la bir araya gelmesiyle ilgili yapılan eleştirilere de yanıt verdi. Başkan Gökhan, “Çanakkale halkının yararına olabilecek konularla ilgili Bülent Bey’le bir toplantı yaptık. Öküzün altına buzağı aramaya gerek yok. Kentin bu birlikteliklere ihtiyacı var” dedi.


Çanakkale Belediyesi Ocak Ayı Belediye Meclis Toplantısı, dün saat 17.00’da Ülgür Gökhan başkanlığında Parion Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantıda gündeme dair açıklamalarda bulunan Başkan Gökhan şu açıklamalarda bulundu:
“OKULLARIN AÇILMASINDA FAYDA VAR”
“Pandemi dönemi devam ediyor ama ben şahsen artık okulların yavaştan açılmasında yarar var diye düşünüyorum. Okulların belirli periyotlara bölünerek açılması gerekiyor. Çocukların ve ailelerin psikolojileri bozuluyor. İlgililer bunu dikkate almalı.”

“ARAPLAŞTIĞIMIZ İÇİN KADINA YÖNELİK ŞİDDET ARTTI”
“2020’de 300 tane kadın kaybetmişiz, yüzde 60 ölüm evlerde, yuvasında oluyor. Dünyada da pandemi sürecinde kadına ve çocuğa şiddet artmış. Evin içinde kalmak noktasında insanlar şiddete başvuruyor. Bunun ciddiyetle üzerine varılması lazım. Kadınlarımızı koruyamıyoruz. Şu noktada dikkatimi çeken bir şey var, biz Orta Asya’dan gelmiş Türk kökenli bir toplumuz, o toplumda kadın ön planda, kadın sultan, hanım, dirliği düzeni sağlayan kadın… Biz öyle bir kültürden geliyoruz. Daha sonra maalesef giderek bu adabımızı değiştiriyoruz. Çünkü Araplaşıyoruz. Böyle garabet bir durum var.”
“ÖKÜZÜN ALTINDA BUZAĞI ARAMAYA GEREK YOK”
Başkan Gökhan, son olarak geçtiğimiz günlerde AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’la görüşmesine değindi. Konuyla ilgili yapılan eleştirilere sert çıkan Gökhan, “Bu kentin seçilmişleri, ben, Esra Hanım ve diğer milletvekilimiz olan Bülent Bey’le Çanakkale halkının yararına olabilecek konularla ilgili bir toplantı yaptık. Öküzün altında buzağı aramaya gerek yok. Biz seçildik, seçilirken siyaset yaptık ama seçildikten sonra hizmet noktasındayız. Bizim, vatandaşa hizmet etmek için bu görevleri üstlendik. Siyaseti zamanı gelince yapacağız. Kentin bu birlikteliklere ihtiyacı var” dedi.

Haberi Kaynak Sitede Oku