Kaymakam Kılınçkaya’nın 15 Temmuz Mesajı

1 yıl önce eklendi 62 defa görüntülendi

İlçemiz Kaymakamı Hakan Kılınçkaya, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Kılınçkaya, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Bundan 4 yıl önce bugün bizden biri gibi görünerek dış mihrakların etkisiyle, sinsi plan ve desiselerle ülkemizi içerden çökerterek başka ülkelerin müstemlekesi yapmaya çalışan hain, münafık bir şebekeyle karşılaştık. Bu necip millet uçağa, topa, tüfeğe, tanka göğüs gererek sadece elinde bayrak, kalbinde imanla bu ne olduğu belli olmayan çapulcularla mücadele etti ve bu kutsal toprağımızı kimselere vermedi, bu kararlı duruşta çok şehit verdik ve yaralanan gazilerimiz oldu.

Onlara Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara Allah’tan acil şifalar diliyorum. Bu darbe girişimi Milletimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza yapılmıştır.

Bu ordu bizim, Mehmetçikler bizim evlatlarımız. Polis, bizim polisimiz.

Milletimiz bu ülkeyi bölmek, parçalamak isteyen saldırganlara karşı Çanakkale’de, Dumlupınar’da ne cevap vermişse, 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir. Biz, çağ açıp çağ kapatan Fatih’in torunlarıyız. Biz, ölmek var dönmek yok, ben size ölmeyi emrediyorum diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklarıyız.

Dünya gördü ki başka milletler gibi korkup kaçmak, boyun eğmek bizim ruhumuzda yok. Atalarımızdan miras aldığımız bu toprakları evlatlarımıza miras bırakmak için canımız pahasına korumaya kararlıyız. 5 Temmuz’da şehit düşen yiğitlerimize Allah’tan rahmet ve gazilerimize sağlık ve afiyet dilerim”

Haber: Elçin YÜZÜAK

Haberi Kaynak Sitede Oku