Kastamonulular Derneği Kuruldu

2 ay önce eklendi 25 defa görüntülendi

İlçemizde yaşamlarını çeşitli meslek dallarında sürdüren Kastamonulular bir araya gelerek derneklerini kurdular.

Gelibolu’da olmanın güzelliğini her zaman yaşadıklarını  ifade eden  Kastamonuluların köklerine bağlı, fakat gelişmeye son derece açık insanlar olduklarını dile getirerek, dernek olarak yaşadıkları yeri ve kendi kültürlerini yaşatmakta daha etkin olmak için Gelibolu Çevresi Kastamonulular Derneğini kurduklarını söylediler.

Önceki gün derneğin genel kurulu dernek binası olan Paşa Kebap salonunda gerçekleştirildi. Dernek başkanlığına Murat Çatal, başkan yardımcısı Necati Sevin, Murat Aydemir, Eşref Gökgöz, Mehmet Şenel, Yaşar Karamehmet ve Mustafa İsaoğlu getirildi.

Dernek Başkanı Murat Çatal, “Bu güzel şehitler diyarının  “ben yerine, biz  diyen” insanlara ihtiyacı olduğunu düşündük ve yaşadığımız bu güzel ilçeye ve Kastamonu’ya nasıl katkı sağlarız, nasıl hizmet edebiliriz düşünceleriyle bu yola çıktık. Yönetimdeki tüm arkadaşlarımızla güzel işler yapacağımıza inanıyoruz. Öğrencilerimize burs vermek istiyoruz, etkinlikler düzenlemek ve ilçeye gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. Bunları yapabilmek içinde şimdiden çalışmalara başladık” dedi.

Haber:Elif MAYADAĞ

Haberi Kaynak Sitede Oku