Kar ile Mücadele Devam Ediyor

11 ay önce eklendi 37 defa görüntülendi

Tüm Türkiye’de beklenen ve etkili olan kar yağışı Çanakkale’de de kendini gösterdi. Cumartesi günü başlayan ve Pazar günü de aynı şiddetle devam eden kar yağışı hafta sonu hayatı durdurdu. Çanakkale Belediyesi karla mücadele konusunda titiz bir şekilde çalışmalarına son sürat devam ediyor.

Dün akşam (Cumartesi günü) saatlerinde başlayan etkili kar yağışı halen daha devam ediyor. Belediye ekipleri tarafından gece saatlerinden itibaren caddelerde tuzlama çalışmaları yapılırken, gün içerisinde ana caddelerde, yollarda ve kaldırımlarda tuzlama ve kar küreme çalışmaları yapıldı.

Ekipler Demircioğlu caddesinde küçük küreme araçları ile karları kürerken aynı zamanda kaldırım ve iş hanlarının önlerinde tuzlama yaparak küreklerle karları temizledi. Ekipler kar devam ettiği sürece temizleme çalışmalarının duraksamadan devam edeceğini belirtti.

Çanakkale Belediyesi, yoğun kar yağışı ile birlikte karla mücadele ve olumsuz koşulların oluşmaması için tüm ekipler seferber edildi. Çanakkale Belediyesi, “Meteorolojik veriler doğrultusunda bölgemizde beklen kar yağışı ve olumsuz hava koşulları sebebiyle belediyemize bağlı tüm ekipler gerekli önlemleri almış olup, 444 17 17 Çağrı Merkezimiz 7/24  hizmet verecektir.” duyurusunda bulundu.

Özlem Kavuklu

Kar ile Mücadele Devam Ediyor yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku