Kamuda mesai saatleri değişti

1 yıl önce eklendi 63 defa görüntülendi

Çanakkale Valiliği tarafından kamu kurumlarına gönderilen yazı neticesinde, koronavirüs tedbirleri kapsamında, kamuda mesai saatlerinde değişikliğe gidildi. 9 Kasım Pazartesi kamuda yeni mesai saatleri uygulanacak.

Koronavirüs tedbirleri genişletilmeye ve tedbirler daha sık denetlenmeye devam ediyor. Çanakkale Valiliği tarafından, geçtiğimiz gün kamu kurumlarına, mesai saatlerinde değişiklik ile ilgili yazı gitti.

Valilik tarafından kurumlara gönderilen bilgilendirmede, “İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün “Koronavirüs Ek Tedbirleri” konulu genelgenin 3.maddesine istinaden ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 100. Maddesi gereğince 9 Kasım 2020 tarihinden itibaren ilimizde bulunan kamu kurumlarının günlük çalışma saatlerinde düzenlemeye gidilmiş olup mesai çizelgesi aşağıda belirtilmiştir. Kendi mevzuatlarına göre çalışma saatleri farklı olarak düzenlenmesi zorunlu olan kamu kurum ve kuruluşlarına ait hükümler saklıdır. Kurumumuzun,birimimiz personeline gerekli duyurunun yapılmasını ve çalışma saatlerinin hassasiyetle uygulanmasını arz ve rica ederim” ifadeleri yer aldı.

İlgili yazıda, Belediye, İl Özel İdaresi, İl Sağlık Müdürlüğü, Devlet Su İşleri, Karayolları, TEİAŞ kurumlarının mesailerinin 8.30’da başlayacağı ve 17.00’de son bulacağı belirtildi. Öğle araları ise 30 dakika olarak belirlendi. Diğer kamu kurumlarında ise mesai 9.00’da başlayacak ve 17.30’da son bulacakken, öğle araları yine 30 dakika olacak. İlkokul-ortaokullarda mesai 8.45’te başlayacak ve 12.45’te sona erecek.

Ortaöğretim Kurumlarında ise mesai 9.00’da başlayacakken 14.20’de sona erecek.

Tunahan Ünsal

Kamuda mesai saatleri değişti yazısı ilk önce Çanakkale Gündem Gazetesi - üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynak Sitede Oku